SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Troje akcjonariuszy nie chce przejścia KCI na NewConnect, pozywają spółkę

Troje mniejszościowych akcjonariuszy KCI (do której należy Gremi Media, wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) złożyło pozew sądowy, w którym domaga się uchylenia decyzji walnego zgromadzenia spółki o jej przejściu z rynku głównego Giełdy Papierów Wartościowych na rynek NewConnect.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI Article

Pozew został złożony w krajowskim sądzie przez Marię Thiele, Radosława Kędziora i Piotra Szczęsnego pod koniec lutego br. Zarząd KCI otrzymał odpis pozwu w minionym tygodniu, o czym poinformował w komunikacie giełdowym.

Roszczenia w pozwie zostały wycenione na niecałe 58 tys. zł.

Przeciw czemu sprzeciwia się troje akcjonariuszy KCI? Pod koniec stycznia br. walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki (większościowym akcjonariuszem jest jej prezes Grzegorz Hajdarowicz) przyjęło nową strategię. Zgodnie z nią KCI ma przenieść się z rynku głównego GPW na rynek NewConnect. Ponadto na NewConnect ma zadebiutować firma Gremi Media (obecnie 100 proc. jej udziałów należy do KCI), wydająca m.in. „Rzeczpospolitą” i „Gazetę Giełdy Parkiet” oraz kontrolująca spółki e-Kiosk, ComPress i MM Conferences. Gremi Media została już przekształcona w spółkę akcyjną, a jej udziałowcy podjęli uchwałę o ubieganiu się o wprowadzenie jej nowych akcji do obrotu na rynku NewConnect.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych dwa tygodnie temu w stanowisku przekazanym KCI stwierdził, że spółka może przenieść się na rynek NewConnect, jeśli poprą to akcjonariusze mający minimum 90 proc. głosów na jej walnym zebraniu akcjonariuszy, oraz większościowy akcjonariusz ogłosi wezwanie dla pozostałych do sprzedaży posiadanych akcji.

Do Grzegorza Hajdarowicza należy 43,02 mln akcji KCI stanowiących 62,7 proc. jej kapitału i dających tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu jej akcjonariuszy.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. KCI zanotowała 90,1 mln zł wpływów ze sprzedaży i 4,54 mln zł straty netto, z czego w segmencie mediowym - 81,17 mln zł wpływów i 1,91 mln zł straty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Troje akcjonariuszy nie chce przejścia KCI na NewConnect, pozywają spółkę

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
123
To jak w bajce, ludzie kto napisze " grzegorz h. jest nagi".
21 8
odpowiedź
User
She
Hmmmm.... Jakie to proste.... Hajdarowicz i od razu jakiś smród....
18 9
odpowiedź
User
zemsta troglodytów
kibicuję z całego serca.
15 8
odpowiedź
User
Alekko
Hmmmm.... Jakie to proste.... Hajdarowicz i od razu jakiś smród....


Proste jest coś innego - nie podoba Ci się co robi większościowy akcjonariusz, sprzedaj swoje papiery.
Po co tkwić w spółce?

Kontestowanie decyzji WZA ma sens, gdy można coś w ten sposób osiągnąć. Racjonalnego.
9 15
odpowiedź
User
Inwestor
@ Drogi Alekko, marne masz pojecie o rynku i gieldzie. Wiekszosciowy akcjonariusz dlatego ma mniejszosciowych, bo kiedys wprowadzil spolke na gielde, sprzdawal im akcje po wysokich cenach, a potem nierzadko zrobil rozne rzeczy, zeby te pieniadze marnie wydac. Decyduje o braku dywidendy, robi rozne inwestycje, ktore sa srednio udane itd. itp.
Minimum szacunku dla drobnych akcjonariuszy nakazuje minimum przynajmniej poszanowania dla ich interesow.
18 9
odpowiedź