SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KCI tworzy 21,5 mln zł kapitału rezerwowego na skup jej akcji przez firmę Grzegorza Hajdarowicza

Akcjonariusze KCI (do której należy m.in. Gremi Media, wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) zdecydowali, że utworzy na dwa lata 21,5 mln zł kapitału rezerwowego. Będzie z niego pożyczać pieniądze należącej do Grzegorze Hajdarowicza firmie Gremi International na skupowanie akcji KCI.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

W piątek podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy zdecydowano, że 21,5 mln zł kapitału rezerwowego, utworzonego z zysków zakumulowanych na kapitale zapasowym KCI w poprzednich latach, zostanie przeznaczona na sfinansowanie zakupu maksymalnie 25,54 mln akcji spółki przez Gremi International.

W jaki sposób? W formie „pożyczki, finansowania za pomocą weksli inwestycyjnych, obligacji lub innych form finansowania bezpośredniego, jednorazowo lub wielorazowo” albo „finansowania pośredniego w szczególności w formie ustanowienia przez Spółkę lub jej podmioty zależne zabezpieczenia na poczet uzyskania finansowania przez beneficjenta finansowania od osoby trzeciej, w szczególności w formie depozytu lub gwarancji ustanowionych na aktywach Spółki lub jej podmiotów zależnych”.

Gremi International może kupować akcje KCI poprzez wezwanie na sprzedaż, przymusowy wykup lub w innym trybie dopuszczalnym przepisami prawa. Finansowanie z kapitału rezerwowego KCI ma zostać udzielone na warunkach nieodbiegających od rynkowych na okres maksymalnie pięciu lat.

Dlaczego KCI zdecydowało się na skup akcji własnych z kapitału rezerwowego? - Spółka jest zainteresowana bezpiecznym ulokowaniem potencjalnych nadwyżek finansowych. W chwili obecnej Spółka nie dysponuje istotnymi wolnymi środkami. Uchwała jest jednak upoważnieniem na przyszłość. Zezwolenie na ulokowanie potencjalnych nadwyżek finansowych w formie oprocentowanego zadłużenia, z minimalizacją ryzyka kredytowego poprzez ulokowanie zadłużenia w podmiocie dominującym wobec Spółki, leży w interesie Spółki. Działanie takie pozwala na zagwarantowanie bezpieczeństwa kapitałowego, z zachowaniem zysku dla Spółki w postaci stałego oprocentowania - stwierdzono w uzasadnieniu uchwały.

Ponadto KCI szykuje się do przejścia z rynku głównego warszawskiej giełdy na NewConnect. W kwietniu br. zarząd Giełdy Papierów Wartościowych stwierdził, że KCI może przenieść się na rynek NewConnect, jeśli poprą to akcjonariusze mający minimum 90 proc. głosów na walnym zebraniu spółki, a Grzegorz Hajdarowicz ogłosi wezwanie do sprzedaży akcji dla pozostałych akcjonariuszy.

Należąca do Grzegorza Hajdarowicza firma Gremi International jest większościowym akcjonariuszem KCI - ma obecnie 43,02 mln akcji stanowiących 62,73 proc. jej kapitału. Z pozostałych 25,56 mln akcji 3,62 mln ma samo KCI.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa KCI zanotowała 29,58 mln zł przychodów i 399 tys. zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KCI tworzy 21,5 mln zł kapitału rezerwowego na skup jej akcji przez firmę Grzegorza Hajdarowicza

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
co to jest Apple czy co?
Co to jest KCI przepraszam, to jest Apple, Google czy może Orlen albo chociaż Pekao że ciągle jakieś newsy, jakby to kogokolwiek obchodziło???
odpowiedź
User
Tryt
Dość już mitomanii
odpowiedź