SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kępińska, Troński i Pszoniak laureatami nagrody Splendory 2015

W poniedziałek Teatr Polskiego Radia wręczył nagrody Splendory 2015. Wśród laureatów znaleźli się Elżbieta Kępińska, Marcin Troński i Wojciech Pszoniak.

Statuetki Wielkiego SplendoraFoto: PR/Wojciech Kusiński Article

Nagrody Wielkiego Splendora otrzymali Elżbieta Kępińska i Marcin Troński. Wyróżnienie to jest przyznawane dla aktora lub aktorki za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce.

Laureatem Splendora Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego został aktor teatralny, filmowy i radiowy Wojciech Pszoniak. Nagroda specjalna jest przyznawana od 2006 roku dla wybitnych postaci kultury.

Za całokształt dorobku w dziedzinie twórczości radiowej Honorowym Wielkim Splendorem wyróżniono zespół twórców i realizatorów powieści radiowej „W Jezioranach”, która w tym roku obchodzi 55-lecie istnienia.

Nagroda Tele-Splendora im. Włodzimierza Ławniczaka powędrowała do dramatopisarza i reżysera Ingmara Villqista. Wyróżnienie to jest wręczane twórcom swobodnie poruszającym się w świecie słuchowisk i spektakli telewizyjnych.

Wielkie Splendory wręczono w czasie gali w Studiu S2 Polskiego Radia w Warszawie. Uroczystość poprowadzili Marta Żmuda Trzebiatowska i Grzegorz Kwiecień.

Teatr Polskiego Radia przyznaje Splendory od 1988 roku. Dotychczas nagrodzono niemal 60 osób, a wśród nich wielkie, legendarne postaci, m.in. Aleksandra Bardiniego, Stanisława Brudnego, Stanisławę Celińską, Wieńczysława Glińskiego, Ignacego Gogolewskiego czy Gustawa Holoubka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kępińska, Troński i Pszoniak laureatami nagrody Splendory 2015

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl