SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KGHM analizuje cztery projekty inwestycyjne na całym świecie

KGHM analizuje cztery projekty inwestycyjne i planuje zainwestować w tym roku kilkadziesiąt milionów złotych, wynika z wtorkowej wypowiedzi nowego prezesa spółki Herberta Wirtha. Prezes sprecyzował, że chodzi o złoża w Mongolii, Peru, USA oraz w Laosie.

"Analizujemy cztery oferty w Mongolii Wewnątrznej, w Peru, w USA i w Laosie. To są projekty na różnym stopniu rozpoznania, a więc nie gotowe w sensie takim, że to już wkrótce będzie kopalnia. Na tego typu projekty nas stać, ale decyzję podejmiemy w przeciągu 2-3 miesięcy" - powiedział na konferencji prasowej Wirth.

Na pewno będzie to duże złoże, od kilkuset tysięcy do do 1,5 mld ton. Prezes zapewnił jednak, że nie zamierza na to wydać kwoty ponad 900 mln zł, na którą opiewa budżet inwestycyjny spółki.

"To projekty na etapie rozpoznania, a więc o znacznie niższej wartości, rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. Realizujemy projekty w formie poszukiwania i rozpoznawania złoża, po którym ocenimy potencjał złoża. Tu wydatki nie są duże, ale na zakup gotowego do eksploatacji złoża na pewno nas obecnie nie stać" - podsumował Wirth.

W I kw. 2009 r. firma miała 627,88 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 982,20 mln zł zysku rok wcześniej.

  • Więcej informacji:
  • KGHM
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KGHM analizuje cztery projekty inwestycyjne na całym świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl