SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kiedy Deutsche Telekom zapłaci za sieć Era i Heyah?

Elektrim spodziewa się orzeczenie ws. dodatkowej płatności za PTC w czerwcu.

Elektrim liczy, że w czerwcu zapadnie rozstrzygnięcie sądu w sprawie ewentualnej dodatkowej płatności za 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora sieci Era i Heyah, które odkupił od Elektrimu - realizując opcję call - Deutsche Telekom (DT), poinformowali w czwartek przedstawiciele Elektrimu.

"Rozprawa powinna mieć miejsce w czerwcu" - powiedział Jerzy Modrzejewski, prawnik reprezentujący interesy Elektrimu, na czwartkowym spotkaniu Elektrimu z dziennikarzami.

Chodzi o zasądzenie ewentualnej dodatkowej kwoty za sporne 48% udziałów PTC, za które Elektrim zainkasował już od Deutsche Telekom 604 mln euro w ramach wykonania opcji call. Elektrim uważa, że taka dodatkowa zapłata mu się należy, ponieważ w terminowym wykonaniu wyroku z Wiednia przeszkodził mu Elektrim Telekomunikacja (ET), z którym spółka toczy spór o udziały w PTC.

Zakup 48% PTC przez DT po cenie księgowej ustalonej przez sąd na 604 mln euro to wynik wyroku trybunału arbitrażowego z Wiednia, na którego postanowienia zgodziły się Elektrim i Deutsche Telekom. Dzięki pieniądzom pozyskanym od DT Elektrim spłacił swoich obligatariuszy.

Jednak w sporze o 48% PTC jest jeszcze ET, kontrolowany przez francuskie Vivendi, który uważa udziały za swoją własność. Na wniosek ET Sąd Najwyższy uznał w styczniu kasację prawomocnego już postanowienia o uznaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyroku wiedeńskiego trybunału arbitrażowego. Sprawa trafi ponownie do rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji.

"Nie wiadomo kiedy odbędzie się rozprawa dotycząca uznania w Polsce wyroku wiedeńskiego. Dopiero niedawno Sąd Najwyższy wydał pisemne uzasadnienie wyroku" - powiedział Modrzejewski.

Deutsche Telekom - powołując się na pisemne uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego - wydał oświadczenie, iż uważa, że decyzja SN wynikała jedynie z błędu w procedurach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kiedy Deutsche Telekom zapłaci za sieć Era i Heyah?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl