SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kilkaset osób na pikiecie przeciw zmianom w Trójce. „Oddajcie Trójkę!”

W niedzielę po południu kilkaset słuchaczy Trójki niezadowolonych z ostatnich zmian programowych i kadrowych w stacji wzięło udział w pikiecie pod jej siedzibą. Skandowano i prezentowano na transparentach hasła typu „Oddajcie Trójkę!”, „Nie trujcie Trójki!” i „Trzymamy z Wami!”.

Pikieta pod siedzibą radiowej Trójki w czerwcu br., fot. facebook.com/RatujmyTrojke Article

Pikieta została ogłoszona kilka tygodni temu na facebookowym fanpage’u „Ratujmy Trójkę” zrzeszającym słuchaczy niezadowolonych ze zmian wprowadzanych w stacji od początku br. Osoba zarządzająca fanpage’em powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl, że pikieta ma być wyrazem sprzeciwu wobec zmian programowych w rozgłośni oraz solidarności z dziennikarzami, z którymi się pożegnano lub ograniczono współpracę.

Przypomnijmy, że w marcu ze stacji zwolniono Jerzego Sosnowskiego (wobec czego sprzeciw w liście otwartym wyraził cały zespół rozgłośni), z początkiem maja pożegnano się z kierownikiem redakcji aktualności Grażyną Mędrzycką-Gęsicką i jej zastępcą Tomaszem Ławnickim (dziennikarze czytający serwisy informacyjne zostali przesunięci do Informacyjnej Agencji Radiowej), a w czerwcu zakończono emisję audycji „Matka Polka feministka” i „Seks nasz powszedni” tworzonych przez Joannę Mielewczyk.

Z drugiej strony w lutym wywiady o tematyce politycznej w paśmie porannym zaczął prowadzić Paweł Lisicki (na popołudnie przesunięto Marcina Zaborskiego), w maju do prowadzących „Klub Trójki” dołączył Grzegorz Górny, a na początku czerwca - Piotr Semka. W proteście przeciw tym zmianom ze swojej audycji w Trójce zrezygnował Jerzy Owsiak (od początku lipca będzie prowadził cotygodniowy program w Antyradiu).

W niedzielnej pikiecie pod siedzibą Trójki przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie wzięło udział kilkaset osób. Niektóre przyjechały po to z różnych miast. Uczestnicy protestu skandowali i prezentowali na transparentach hasła takie jak „Oddajcie Trójkę!”, „Nie trujcie Trójki!” czy „Trzymamy z Wami!”. Odśpiewali też zmienioną wersję piosenki „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, z tekstem: Trójkę kocham i rozumiem, Trójki oddać nie umiem”. Dzięki akcji na fanpage’u „Ratujmy Trójkę” piosenka na początku maja znalazła się na pierwszym miejscu w prezentowanym na antenie stacji „Polskim Topie Wszech Czasów”.

 

- Drodzy Redaktorzy! To dla Was byliśmy dzisiaj na Myśliwieckiej! Jesteśmy z Wami i TRZYmamy z Wami! O nikim z Was nie zapominamy ani na chwilę! Drodzy Trójkofani... Jesteście NIEPRAWDOPODOBNI! Ta pikieta przerosła nasze najśmielsze oczekiwania... Wszystkim...z całego serca...DZIĘKUJEMY! - napisano w niedzielę wieczorem na fanpage’u „Ratujmy Trójkę”.

Według danych z badania Radio Track od marca do maja br. udział Trójki w rynku radiowym wyniósł 8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kilkaset osób na pikiecie przeciw zmianom w Trójce. „Oddajcie Trójkę!”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej konserwatywny
Kilkaset piesków poszczekało. :lol: Ale karawana jedzie dalej i nikt się nie będzie przejmował tym szczekaniem garstki piesków. :) Zmiany w Trójce od dawna były potrzebne i na szczęście one następują. Publicystyka dla mnie zapowiada się interesująco (audycje będą bardziej narodowe i bardziej patriotyczne, jak na prawdziewe radio publiczne przystało!). Muzycznie też będzie lepiej, bo będzie mniej audycji z rockowymi szarpidrutami (np. nie będzie audycji Jerzego Owsiaka), natomiast pojawi się audycja z muzyką klasyczną, audycja Pawła Sztompke z piękną muzyką filmową. Cieszy mnie też powrót Jerzego Kordowicza i jego el-muzyki. :) Oczywiście czekam na więcej zmian (może po wakacjach?) i mam nadzieję, że to jest dopiero początek! Trójkę jeszcze da się uratować po kilkudziesięciu latach zaniedbań! Adam Hlebowicz to właściwy człowiek na właściwym miejscu!
40 79
odpowiedź
User
...
Kilkaset piesków poszczekało. Ale karawana jedzie dalej i nikt się nie będzie przejmował tym szczekaniem garstki piesków. Zmiany w Trójce od dawna były potrzebne i na szczęście one następują. Publicystyka dla mnie zapowiada się interesująco (audycje będą bardziej narodowe i bardziej patriotyczne, jak na prawdziewe radio publiczne przystało!). Muzycznie też będzie lepiej, bo będzie mniej audycji z rockowymi szarpidrutami (np. nie będzie audycji Jerzego Owsiaka), natomiast pojawi się audycja z muzyką klasyczną, audycja Pawła Sztompke z piękną muzyką filmową. Cieszy mnie też powrót Jerzego Kordowicza i jego el-muzyki. Oczywiście czekam na więcej zmian (może po wakacjach?) i mam nadzieję, że to jest dopiero początek! Trójkę jeszcze da się uratować po kilkudziesięciu latach zaniedbań! Adam Hlebowicz to właściwy człowiek na właściwym miejscu!

Poczytaj sobie swoje wpisy na WM lub popytaj przyjaciół to będziesz wiedział kto szczeka najgłośniej, najczęściej i zawsze to samo. Nie musisz tak żarliwie popierać "dobrej zmiany", oni sobie poradzą bez klakierów. Mają władzę i wyjątkowy talent do niszczenia wszystkiego co ważne.
66 30
odpowiedź
User
plm
Za wolne są te zmiany w trójce. Ta sepleniąca gacek, ten sapiący mann, marcinek w ekstazie przy jakichś brazylijskich brzdękach niech idzie do jakiejś komercyjnej stacki, groteskowy olszański w spódniczce.... dość !
35 50
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Za wolne są te zmiany w trójce. Ta sepleniąca gacek, ten sapiący mann, marcinek w ekstazie przy jakichś brazylijskich brzdękach niech idzie do jakiejś komercyjnej stacki, groteskowy olszański w spódniczce.... dość !

Nic dodać, nic ująć! :D Podpisuję się obiema rękami i obiema nogami. :) Też nie daję rady słuchać tych osób. W Trójce trzeba bardziej przewietrzyć :!:
31 46
odpowiedź
User
Blanka
Raczej śmieszne to
18 22
odpowiedź