SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kłopoty Cyfry+?

"Artykuł w "Pulsie Biznesu" jest próbą destabilizacji sytuacji firmy w Polsce"

W poniedziałek "Puls Biznesu" poinformował, że "Vivendi ma ogłosić, że zamierza się wycofać z Nowej Cyfry+, kodowanej platformy cyfrowej, w której kontroluje 75 proc. akcji."

Canal+ Cyfrowy sp. z o.o. oraz Grupa Canal+ szybko zdementowały tą informację i przesłanym naszej redakcji komunikacie czytamy:
" Dzisiejszy artykuł w >Pulsie Biznesu< jest próbą destabilizacji sytuacji firmy w Polsce" - oświadczył Christian Kozar, Dyrektor Generalny Canal+ Cyfrowy sp. z o.o.
" Nowa Cyfra+, powstała z połączenia Wizji TV i Cyfry+, cieszy się dużym zaufaniem i zainteresowaniem abonentów. Portfolio abonentów Canal+ Cyfrowy sp. z o.o. po promocji wynosi ponad 630.000; z czego 70% wybrało co najmniej jedną opcję dodatkową do oferty podstawowej. 83% abonentów deklaruje duże i bardzo duże zadowolenie z oferty programowej oraz poziomu świadczonych usług - ta cyfra jeszcze nigdy nie była tak wysoka (badanie IQS and Quant).
Kolejne etapy fuzji są realizowane. W tej chwili firma prowadzi największą w Europie operację przekierowywania anten abonentów dawnej Wizji TV, która przebiega zgodnie z planem, a co najważniejsze - bez żadnych kosztów i niedogodności dla abonentów. Jednocześnie realizowany jest projekt wymiany kart do dekoderów abonentów Cyfry+ na nowe, posiadające najnowsze systemy zabezpieczeń karty czipowe" - dodaje Christian Kozar

Jean-Louis Erneux, rzecznik prasowy Canal+ Group, francuskiej filii Vivendi-Universal powiedział:
"Jestem zdumiony dzisiejszymi doniesieniami w > Pulsie Biznesu<. W imieniu Canal+ Group kategorycznie zaprzeczam, jakoby Canal+ Group zamierzał wycofać się z Nowej Cyfry+ w Polsce. Decyzję odnośnie inwestycji w Polsce podjęliśmy w sierpniu 2001, a jej potwierdzeniem była finalizacja fuzji z platformą Wizja TV w grudniu 2001. Inwestycja 150 mln Euro w działalność firmy w Polsce jest faktem, a Canal+ Group odgrywa kluczową rolę w tym przedsięwzięciu".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kłopoty Cyfry+?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl