SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kłopoty Prokom Investents

Wniosek o ogłoszenie upadłości Prokom Investments złożyła w poniedziałek Telewizja Familijna - poinformował zarząd Telewizji Familijnej.

W uzasadnieniu wniosku do wydziału gospodarczego sądu rejonowego w Gdyni napisano, że Prokom Investemnts zalega telewizji z płatnością 26 mln zł z tytułu objęcia obligacji wyemitowanych przez Telewizję Familijną SA.

"Ocena całokształtu okoliczności sprawy pozwala przyjąć, że nastąpiło wstrzymanie zapłaty przez dłużnika na czas, co do którego nie można powiedzieć, jak długo potrwa i nie można rokować, że w miarę szybko ustąpi. Taki stan faktyczny jest określany, przez znawców przedmiotu, długotrwałym wstrzymaniem się dłużnika od płacenia długów" - napisała Telewizja Familijna w uzasadnieniu do wniosku.

A co na to Prokom?
"Zarząd PROKOM INVESTMENTS SA informuje, że do tej pory nie dotarło do Spółki orzeczenie sądu w sprawie płatności z tytułu obligacji Telewizji Familijnej S.A. Ogólne informacje na temat decyzji sądu są znane Zarządowi wyłącznie z przekazów medialnych.
Zarząd PROKOM INVESTMENTS SA podkreśla, że tego rodzaju działanie nie znajduje żadnego uzasadnienia biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną spółki PROKOM INVESTMENTS. Ewentualny wniosek w tej sprawie traktujemy jedynie jako wybieg prawny podjęty w celu uzyskania nienależnych świadczeń - informuje Prokom.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kłopoty Prokom Investents

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl