SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kłótnia w KRRiT o TV Puls

KRRiT chce wyjaśnień od TV Puls. Czy stacja ruszy 1 lipca?

W środę, 18 czerwca w siedzibie KRRiT odbyło się spotkanie członków Rady z oo. franciszkanami - właścicielami koncesji TV Puls. Dyskusja dotyczyła planów nadawcy i ponownego uruchomienia telewizji. Rada dowiedziała się, że telewizja, która cztery miesiące temu wstrzymała nadawanie, ruszy 1 lipca. Franciszkanie byli świadkami kłótni członków KRRiT.

Związani z SLD członkowie Rady Włodzimierz Czarzasty i Adam Halber w obecności franciszkanów zarzucili KRRiT, że faworyzuje TV Puls i krytycznie wypowiadali się na temat wykonywania koncesji przez tę telewizję, postulując wręcz odebranie jej koncesji z powodu zawieszenia nadawania programu. Zareagował Jarosław Sellin i doszło do ostrej wymiany zdań. - Żałuję, że nasi goście byli świadkami żenującej kłótni, ale nie mogłem milczeć, kiedy w wypowiedziach Czarzastego pojawiły się agresywne tony - powiedział KAI Sellin, który w 2001 w. razem z ówczesnym członkiem KRRiT niejednokrotnie protestował z powodu dyskryminowania TV Puls przez innych członków Rady.

Prowincjał franciszkanów o. Grzegorz Bartosik poinformował KRRiT, że 1 lipca telewizja zacznie znowu nadawać drogą satelitarną, a kilkanaście dni później - przez nadajniki naziemne. Producentem programu będzie firma Mariana Terleckiego Antena 1. W miesiącach letnich TV Puls będzie nadawać głównie powtórki, a od września zacznie regularny program, w którym znajdą się także newsy, filmy i publicystyka.

Powtórki starych programów od 1 lipca przez całe wakacje, a od września nowa oferta z nowymi pracownikami - tak widzi przyszłość TV Puls prowincjał zakonu oo. franciszkanów Grzegorz Bartosik.

Po spotkaniu rzeczniczka przewodniczącej KRRiT Dorota Jasłowska poinformowała, że zakon nie przedstawił Radzie programu naprawczego TV Puls.

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji spotkała się z przedstawicielami Prowincji oo Franciszkanów - nadawcą Telewizji Niepokalanów- Puls, który pół roku nie wypełnia warunków koncesji i nie rozpowszechnia programu ze stacji naziemnych a satelitarnie od końca marca.
Okres braku rozpowszechniania przekroczył 3 miesiące, które dopuszcza art.38 p.5 ustawy o radiofonii i telewizji. Zachodzą więc przesłanki prawne, czy powinno się wszcząć procedurę cofnięcia koncesji.
Krajowa Rada nie zna w pełni kondycji finansowej nadawcy i wysokości zadłużenia, które powstało po działalności i stwierdzeniu upadłości spółki Telewizja Familijna. Zwłaszcza, że o.o. Franciszkanie nie przedstawili Radzie programu naprawczego, do czego zobowiązali się podczas spotkania w grudniu ub.roku. O.O. Franciszkanie poinformowali Krajową Radę, że 6 czerwca br. podpisali umowę z firmą Antena 1. Zgodnie z tą umową Telewizja Niepokalanów ruszy z emisją satelitarną 1 lipca. Emisja naziemna nastąpi kilka tygodni później. Nowa ramówka ma wejść od 1 września.
Przewodnicząca KRRiT Danuta Waniek zobowiązała przedstawicieli Prowincji o.o.Franciszkanów, że do 23 czerwca przekażą Radzie tekst umowy z Anteną 1. Poinformują Radę również, w jaki sposób i kiedy uruchomią urządzenia nadawcze, które w tej chwili są w gestii syndyka.
Przewodnicząca poinformowała również, że w najbliższym czasie Krajowa Rada powróci do sprawy na swym posiedzeniu - informuje Dorota Jasłowska Rzeczniczka Przewodniczącej, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kłótnia w KRRiT o TV Puls

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl