SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Kocham Cię, Polsko!” wiosną w soboty w TVP2. „Bardziej literackie, mniej ludyczne”

TVP2 wiosną reaktywuje show „Kocham Cię, Polsko!”, który w przeszłości przez kilka lat gościł na antenie stacji. Maciej Chmiel, nowy szef Dwójki, zdecydował że widowisko będzie nieco poważniejsze i przeniósł jego realizację do studia TVP. Program ma być nadawany w sobotnie wieczory - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Decyzję o powrocie „Kocham Cię, Polsko!” do ramówki stacji podjęło jeszcze poprzednie kierownictwo TVP2. W opartym na holenderskim formacie „I love your country” show rywalizują ze sobą dwie drużyny, sprawdzając swoją wiedzę o Polsce i Polakach.

Dyrektor TVP2 Maciej Chmiel zapowiada, że formuła programu została odświeżona. - Quizy będą mniej ludyczne, będą dotyczyć bardziej literatury czy sztuki - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. TVP2 zaangażuje też do udziału w show krakowskich artystów.

Program będzie bowiem realizowany w należącym do TVP studiu w krakowskim Łęgu. Jest to zgodne z nową polityką spółki, by korzystać z własnych hal produkcyjnych , a nie z obiektów zewnętrznych. Wcześniej planowano, że „Kocham Cię, Polsko!” będzie nagrywane w Warszawie w ATM Studio.  Nagrania ruszą pod koniec lutego br., producentem wykonawczym show pozostaje firma Rochstar.

Chmiel nie ujawnia, kto będzie gospodarzem widowiska i kapitanami drużyn w nim. Z naszych informacji wynika, że do tych ról przymierzani byli Tomasz Kammel i Maciej Musiał. „Kocham Cię, Polsko!” oglądać będzie można w TVP2 od marca br. w sobotnie wieczory - najprawdopodobniej o godz. 20.05.

„Kocham Cię, Polsko!” nadawane było w TVP2 w latach 2008-2012. Doczekało się ośmiu edycji - ostatnia, nadawana jesienią 2012 roku, miała średnio 1,83 mln widzów, 10,94 proc. udziału w grupie 4+ i 7,19 proc. w  grupie 16-49.  Natomiast pokazywana wiosną tego samego roku siódmą serię śledziło aż 2,94 mln osób. Spadek widowni w 2012 roku nastąpił w wyniku zmiany dnia emisji show z piątku na niedzielę i był głównym powodem zdjęcia programu z anteny (dane Nielsen Audience Measurement).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Kocham Cię, Polsko!” wiosną w soboty w TVP2. „Bardziej literackie, mniej ludyczne”

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Kammel albo Musiał? Wszędzie Kammel i Musiał. To już nikogo innego nie ma w TVP do prowadzenia fajnego programu?
61 15
odpowiedź
User
San Martin
"Kocham Cię Polsko, ale nie PiSosko" I tyle...
42 27
odpowiedź
User
MAX
Ciekawe kogo z republiki ściągną do prowadzenia kiedyś to był fajny program już na pewno już taki nie będzie
44 16
odpowiedź
User
Krasawica
"Maciej Chmiel, nowy szef Dwójki, zdecydował że widowisko będzie nieco poważniejsze i przeniósł jego realizację do studia TVP.(...) Quizy będą mniej ludyczne, będą dotyczyć bardziej literatury czy sztuki." Czy to oznacza, że teraz w programie "Kocham Cię, Polsko" będą pytania z zawartości np. piątego sonetu krymskiego Adama Mickiewicza, dodatkowy punkt za zacytowanie przez uczestnika ? Byłoby ciekawie. A co by się stało, gdyby tak tematem tego programu rozrywkowego stała się, np. proza Tadeusza Borowskiego?
31 12
odpowiedź
User
plusk
Program mogliby poprowadzić Gmyz z Macierewiczem. Tak fajnie gotują w Republice.
40 19
odpowiedź