SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kodeks etyki komórkowej

Niemieckie sieci telefonii komórkowej wypracowały i opublikowały wspólny Kodeks Zachowań, który ma na celu ochronę dzieci przed treściami dla dorosłych.

Kodeks unifikuje standardy zachowań operatorów telefonii komórkowej w celu ochrony dzieci przed treściami przeznaczonymi dla osób dorosłych. Dokument precyzuje w jaki sposób zarządzać czatami, serwisami umożliwiającymi ściąganie filmów oraz gier tak, aby młode osoby nie miały dostępu do nieodpowiednich dla nich materiałów.

Stosowne porozumienie o przyjęciu opisanego powyżej Kodeksu Zachowań reprezentanci niemieckich sieci komórkowych: debitem, E-Plus, mobilcom, O2, Phone House Telecom, Talkline, T-Mobile oraz Vodafone podpisali już w lecie bieżącego roku. Dokument będzie regularnie aktualizowany, dostosowując zalecenia do obowiązujących technologii telekomunikacyjnych.

Operatorzy już wkrótce zaoferują rodzicom możliwość blokowania treści przeznaczonych wyłącznie dla osób dorosłych, które ich pociechy mogłyby ściągnąć z sieci za pośrednictwem telefonu komórkowego. Numer, który zostanie uznany przez rodziców za zabroniony, będzie dodawany przez sieć telefonii komórkowej do tzw. czarnej listy, dzięki czemu dostęp do kontrowersyjnych serwisów będzie automatycznie blokowany przy każdorazowej próbie połączenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kodeks etyki komórkowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl