SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejna dziura w systemie

Naukowcy zajmujący się badaniem bezpieczeństwa systemów operacyjnych ostrzegają o nowoodkrytej dziurze w kodzie systemu Windows XP.

Luka ta umożliwia hakerom włamanie się do komputera i zakłócenie jego pracy.

Wspomniany produkt dał się już poznać jako system z wyjątkową ilością dziur, luk i bramek stających otworem przed hakerami. Bieżące aktualizacje, nakładki, łaty, a także wbudowany firewall w dużej mierze chronią komputer podłączony do sieci, ale jak widać ciągle jesteśmy narażeni na ataki z zewnątrz. Stosunkowo pocieszające w tej informacji jest to, że nie każdy użytkownik oprogramowania Windows XP może być potencjalną ofiarą ataku. Dotyczy to jedynie urządzeń objętych serwisem ICS (Internet Connection Sharing), który umożliwia przekazywanie danych miedzy komputerami m.in. poprzez interfejsy DVI oraz HDMI.

Nowoodkryta luka w kodzie programu stwarza możliwość uszkodzenia serwera DNS (Domain Name System), poprzez zmianę adresu IP komputera w takiej sieci i wpłynąć na załamanie systemu ICS, a co za tym idzie firewalla.Według zapewnień naukowców zagrożenie dotyczy jedynie niewielkiego procenta użytkowników Internetu, gdyż nowoczesne łącza wykluczają potrzebę użycia systemu ICS.
 
Źródło: TG Daily

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejna dziura w systemie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl