SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejna porażka KRRiT

NSA unieważnił kolejną decyzję KRRiT o odmowie odnowienia koncesji radiowej

W dniu 26 lutego 2004 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie odmowy udzielenia (odnowienia) koncesji dla Radia PROKOLOR w Opolu.

Współwłaścicielem Radia PROKOLOR jest Spółka Multimedia. Po sprawie Radia Blue FM, jest to druga wygrana Spółki związanej z Multimediami, gdzie Sąd Administracyjny orzekł, że działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w stosunki do tej Spółki prowadzone były z rażącym naruszeniem prawa.

Wyrok Sądu otwiera Spółce Prokolor możliwość dochodzenia odszkodowania od Krajowej Rady za wyrządzone szkody.

To już kolejna porażka KRRiT przed NSA w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Przypomnijmy, że 9 grudnia NSA uchylił uchwały i decyzje Rady o nie przyznaniu koncesji dla Radia Wawel uznając, że popełniono błędy formalne i merytoryczne. Wcześniej, 25 listopada, KRRiT przegrała przed NSA trzy inne sprawy. Sąd uchylił decyzje o odebraniu koncesji spółce Twoje Radio na nadawanie dla Twojego Radia Wałbrzych i dla Twojego Radia Opole. NSA uchylił także decyzję, w wyniku której koncesję na nadawanie w Gdańsku otrzymała spółka Radio Eska Nord, a nie otrzymała jej spółka Radio Eska . Kilka miesięcy wcześniej przed NSA z KRRiT wygrało również radio RMF FM, które teraz od Skarbu Państwa domaga się gigantycznego odszkodowania.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejna porażka KRRiT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl