SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna tura walki o fotel prezesa TVP

Pytania do kandydatów na szefów TVP nikogo nie wyróżniają

Pytania do kandydatów na członków zarządu TVP zostały sformułowane w taki sposób, aby nikogo nie stawiać w pozycji uprzywilejowanej, szczególnie dotychczasowych pracowników spółki - powiedziała członkini Rady Nadzorczej TVP Anna Milewska.

Przesłuchania kandydatów na prezesa TVP rada nadzorcza rozpocznie 9 i 10 stycznia. W każdy kolejny weekend będą przesłuchiwani kandydaci na członków zarządu. Procedura konkursowa ma zakończyć się 17 lutego - powiedziała Milewska.

Członkowie RN będą brali pod uwagę wyniki audytu kandydatów przeprowadzonego przez firmę Mabor (rada nadzorcza otrzyma je 31 grudnia); będą mieli także możliwość zadania pytania w języku obcym. Dodatkowo każdy z kandydatów na wysokie stanowiska w TVP będzie musiał odpowiedzieć na indywidualne pytania członków RN podczas tzw. sesji 5-minutowych. Poza tym, każdy kandydat będzie musiał przejść także rozmowę z lektorem we wskazanym przez siebie języku obcym.

"Chodziło o to, że wśród kandydatów są osoby - dotychczasowi pracownicy spółki - posiadający znacznie gruntowniejszą wiedzę na jej temat niż kandydaci +zewnętrzni+. Pytania zostały więc sformułowane w oparciu o kilka podstawowych dokumentów, które są wymienione w uchwałach Rady Nadzorczej; są to sprawozdania finansowe, statut i regulamin organizacyjny spółki, regulamin organizacyjny Zarządu, informacje dostępne na stronach internetowych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji" - wyjaśniła Milewska. Dodała, że, aby odpowiedzieć na te pytania, nie trzeba w spółce zajmować kierowniczego stanowiska, nie trzeba spraw spółki znać w taki sposób, jakby było się jej pracownikiem. Pytania dotyczą trzech obszarów: misyjnego, korporacyjnego i źródeł finansowania.

Milewska wyjaśniła, że niektóre pytania pozwalają na odpowiedzi, w których kandydat może bardzo wyraźnie sformułować swe stanowisko, jak widzi tę spółkę w okresie pełnienia swojej funkcji w zarządzie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejna tura walki o fotel prezesa TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl