SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejne sądy odrzuciły wniosek Orange o zakaz reklam Plusa porównujących LTE z Neostradą

Sądy okręgowe w Gdańsku i Wrocławiu odrzuciły wnioski Orange Polska o wstrzymanie kampanii reklamowej internetu LTE w Plusie porównującej jego szybkość z Neostradą. Polkomtel podkreśla, że kolejne pomiary potwierdzają prawdziwość przekazu tych reklam.

Kolejne sądy odrzuciły wniosek Orange o zakaz reklam Plusa porównujących LTE z Neostradą

Wnioski złożone przez Orange Polska w kilku sądach okręgowych dotyczyły kampanii reklamowej internetu LTE w Plusie, których bohaterka Basia po rozstaniu z chłopakiem zaczyna korzystać z tej usługi, informując, że oferuje ona wyższą szybkość transmisji danych niż Neostrada (przeczytaj więcej i zobacz te reklamy).

Orange oprócz złożenia wniosku o tzw. zabezpieczenie powództwa (czyli w tym przypadku wstrzymanie emisji reklam) przygotował spot, w którym zrozpaczona Basia wraca do Serca i Rozumu, ponieważ Neostrada zapewnia przez całą dobę tańszy i nielimitowany internet (obejrzyj tę reklamę).

Polkomtel odpowiedział na to komunikatem, w którym zapytał Orange m.in.: „Czy w ofercie Neostrady za 49 zł klient dodatkowo musi zapłacić prawie 30 zł za linię telefoniczną, co oznacza, że prawdziwy miesięczny koszt usługi wynosi prawie 80 zł? Czy we wspomnianej ofercie Orange za prawie 80 zł klient otrzymuje internet z technicznie ograniczoną maksymalną prędkością do 10 Mb/s? Czy w swojej reklamie Neostrady Orange dokonuje porównania cenowego swojej najtańszej oferty do najdroższej oferty konkurencji?”, dołączając do tego grafikę z hasłem „Trzeba nie mieć serca i rozumu, żeby dać się związać kablem” (więcej na ten temat). Operator Plusa podkreśla, że do tej pory nie otrzymał od pomarańczowego konkurenta odpowiedzi na te pytania.

Już pod koniec września wniosek Orange odrzucił Sąd Okręgowy w Warszawie. Natomiast w październiku - jak poinformował właśnie Polkomtel - takie same orzeczenia wydały sądy w Gdańsku i Wrocławiu (do tego drugiego wniosek przekierował sąd w Rzeszowie). - Okazuje się więc, że dzięki rozsądkowi sądów „sprytna” taktyka, polegająca na złożeniu prawie jednocześnie tego samego wniosku do przynajmniej kilku sądów, okazała się nieskuteczna - komentuje z satysfakcją operator Plusa.

Polkomtel zwraca też uwagę, że we wrześniu trzeci miesiąc z rzędu w rankingu prędkości dostawców internetu na stronie SpeedTest.pl (na to zestawienie powoływały się reklamy Plusa z Basią) internet mobilny w Plusie okazał się najlepszy, pokonując podobne usługi innych operatorów komórkowych oraz Neostradę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejne sądy odrzuciły wniosek Orange o zakaz reklam Plusa porównujących LTE z Neostradą

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzychu
Taa neostrada 10Mb hehe nawet na nowych liniach u nas dawali jakiś czas temu max 2Mb no i abonamencik na telefon 41zł bo ten socjalny za 28 to nawet nie chcieli gadać. Fakt, że można im płacić za linię ale czemu mam to robić skoro kable wkopane linni idą przez moje działki i oni guzik mi za to płacą. Wreszcie jest alternatywa i to szybsza a do tego tańsza. A limit i tak nie wykorzystuje w iplusie.
9 8
odpowiedź
User
GGGG
Niestety taka prawda!!!! Korzystałem LTE plusie i rzeczywiście jest szybka od Neostrady!!!!!!!!!! neo mam 10 Mb/s. i 1 Mb/s. A na lite uzyskałem az 84 Mb/s/ na pobierania a wysyłania az 50 Mb/s. Sporo szybka wysyłania dzięki temu mogę wysyłać zdjęciami do zdjęcia gogle. Przez 28 GB pobrało mi w ciągu 1:26. Dosy szybko. Ani razu nie przerywało połączeń. Naprawdę jest dosyć pozytywnie.
8 8
odpowiedź
User
polaszek
"GGGG" napisał(a): Niestety taka prawda!!!! Korzystałem LTE plusie i rzeczywiście jest szybka od Neostrady!!!!!!!!!! neo mam 10 Mb/s. i 1 Mb/s. A na lite uzyskałem az 84 Mb/s/ na pobierania a wysyłania az 50 Mb/s. Sporo szybka wysyłania dzięki temu mogę wysyłać zdjęciami do zdjęcia gogle. Przez 28 GB pobrało mi w ciągu 1:26. Dosy szybko. Ani razu nie przerywało połączeń. Naprawdę jest dosyć pozytywnie.

U mnie odwrotnie, miałem w centrum Bydgoszczy 1,5 Mb (100xmniej niz w reklamie!!!). Co chwilę zrywalo, strasznie drogie w eksploatacji, przy normalnej ekspolatacji wyjdzie ok 400 zl miesięcznie.
Nic dziwnego, ze najwięcej abonentów odchodzi z Plusa.
8 8
odpowiedź