SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejne zamieszanie wokół Wirtualnej Polski

Nowojorski sąd zajmuje się sprawę Wirtualnej Polski?

Jak podało Radio Zet spory wokół portalu Wirtualna Polska przeniosły się za ocean. Zdaniem Zetki Telekomunikacji Polskiej i jej zarządowi grożą sprawy sądowe w Nowym Jorku.

Jednak tym informacjom zaprzeczają w czwartkowym komunikacie mniejszościowi udziałowcy,

- Mniejszościowi akcjonariusze portalu Wirtualna Polska (WP) spółki: Grabski Inwestycje Finansowe i Key7 Investments domagają się od Telekomunikacji Polskiej odszkodowania na rzecz WP - poinformował w komunikacie Jacek Golacik, reprezentujący akcjonariuszy.

"GIF i Key7 Investments domagają się od podmiotów i osób z grupy TP SA odszkodowania na rzecz WP, gdyż w ich opinii podmioty i osoby z grupy TP SA prowadziły działania na szkodę Wirtualnej Polski" - podano w komunikacie.

Mniejszościowi akcjonariusze WP uważają, że TP, która m.in. nie zgodziła się na podwyższenie kapitału zakładowego WP w sposób preferowany przez akcjonariuszy mniejszościowych, doprowadziła do upadku portalu.

W komunikacie poinformowano, że właściwym forum dla dochodzenia roszczeń od TP jest polski sąd.

"Nie jest prawdą, że Elliott, GIF czy Key7 Investments pozwały TP SA przed amerykańskim sądem. Akcjonariusze mniejszościowi zażądali od TP SA jedynie, aby pod groźbą sankcji przewidzianych przez amerykańskie prawo, ujawniła w trybie przewidzianym amerykańską procedurą cywilną całą swoją wiedzę dotyczącą działań Grupy TP SA wobec Wirtualnej Polski" - podano.

Zdaniem akcjonariuszy, gdyby TP SA nie prowadziła nielegalnych działań na szkodę WP SA, to nie obawiałaby się skutków obowiązku ujawnienia swoich działań wobec WP SA.

Obecnie portalem WP, po ogłoszeniu przez sąd upadłości, zawiaduje syndyk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejne zamieszanie wokół Wirtualnej Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl