SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejny chętny na GSM 1800

Spółka R. Karkosika chce wziąć udział w przetargu na częstotliwości GSM 1800.

Centernet – spółka należąca do Romana Karkosika, największego prywatnego inwestora na GPW – chce wziąć udział w przetargu na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej GSM 1800, zadeklarował prezes firmy Wojciech Stępniewski. Usługi chciałaby zaoferować już w I kw. 2007 roku.

“Chcemy spróbować sił w branży telekomunikacyjnej” – powiedział Stępniewski, cytowany przez „Parkiet”.

Centernet złożył już do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o przydzielenie mu częstotliwości. Jest to preludium do przetargu, który ma zostać rozpisany jesienią. Na razie podobny krok uczynił należący do Telekomunikacji Polskiej PTK Centertel oraz Telekomunikacja Kolejowa, podkreśla gazeta.

„Z ustaleń ‘Parkietu’ wynika, że Centernet, jeśli wygra przetarg, może przeprowadzić ofertę publiczną. Inny możliwy scenariusz sfinansowania tej inwestycji to zaangażowanie się konsorcjum spółek R. Karkosika” – czytamy dalej.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) zapowiadał wcześniej, że ponownie rozpisze przetarg na częstotliwości dla telefonii komórkowej w paśmie GSM 1800 najwcześniej jesienią.

Przetarg na GSM 1800 był organizowany już dwukrotnie. Pierwszy przetarg nie był rozstrzygnięty, ponieważ żadna ze stron nie uzyskała nawet minimalnej wymaganej w przetargu ilości punktów. Z kolei drugi przetarg wygrała Telekomunikacja Kolejowa, spółka z grupy PKP. Za rezerwację częstotliwości miała zapłacić ponad 500 mln zł. Jednak właściciele firmy (Skarb Państwa i PKP) zdecydowali, że nie odbierze ona licencji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejny chętny na GSM 1800

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl