SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolski nakręci film według powieści Masłowskiej

Jan Jakub Kolski rozpoczął prace nad scenariuszem ekranizacji "Wojny polsko-ruskiej".

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, za kamerą ekranizacji głośnej powieści stanie Jan Jakub Kolski, a nie reżyser "Nienasycenia" Wiktor Grodecki. W Silnego wcieli się Eryk Lubos, a w jedną z dziewczyn Roma Gąsiorowska. Być może do obsady dołączą także Leon Niemczyk, Bogusław Linda i Marcin Świetlicki.

Kolski, który zdobył uznanie dzięki filmom, takim jak "Jańcio Wodnik", czy "Historia kina w Popielawach", pracuje nad scenariuszem razem z autorką literackiego pierwowzoru - Dorotą Masłowską.

Przypomnijmy, iż książkę - "Wojna polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną" Masłowska napisała jeszcze w liceum. Opublikowana w 2002 roku powieść stała się bestsellerem. W styczniu 2004 roku we Francji ukazał się przekład "Wojny ..." zatytułowany "Polococtail Party".

Masłowska studiowała psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Po pół roku przeniosła się na Uniwersytet Warszawski, gdzie studiuje kulturoznawstwo. W 2003 r. otrzymała paszport "Polityki" w kategorii literatura za "oryginalne spojrzenie na polską rzeczywistość oraz twórcze wykorzystanie języka pospolitego". W tym samym roku została nominowana do nagrody Nike i Nagrody Pegaza. Jest laureatką konkursu Dzienniki Polek miesięcznika "Twój Styl" (jej tekst "Lekcje miłości" był drukowany w "Twoim Stylu" nr 5/02) i konkursu poetyckiego Złote Pióro Sopotu (2002). W październiku 2003 r. w gdańskim Teatrze Wybrzeże miała miejsce premiera sztuki napisanej na podstawie "Wojny ...".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolski nakręci film według powieści Masłowskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl