SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komisja Europejska odrzuciła propozycje Google

Zaproponowane przez Google zmiany w wyszukiwarce okazały się zbyt mało znaczące. Komisja Europejska odrzuciła propozycję internetowego giganta.

Komisja Europejska odrzuciła propozycje Google

Komisja Europejska prowadzi dochodzenie w sprawie praktyk monopolistycznych stosowanych przez Google od prawie trzech lat. Amerykańskiej firma zarzuca się, że w swoim flagowym produkcie - wyszukiwarce internetowej - nieuczciwie promuje swoje własne usługi, a do tego bez uiszczania żadnych opłat wykorzystuje treści tworzone przez wydawców i pojedynczych internautów. W kwietniu koncern zaproponował Komisji zmiany, które zamierza w związku z tym wprowadzić. Podczas testów rynkowych zostały one jednak miażdżąco skrytykowane, głównie przez środowisko wydawnicze (więcej na ten temat).

Jak podaje Reuters, Komisja Europejska przychyliła się do opinii wydawców i odrzuciła propozycję Google, w której firma z Mountain View zobowiązywała się do oznaczania wyników wyszukiwania prowadzących do jej własnych produktów, pokazywania linków również do konkurencyjnych serwisów oraz ułatwienia reklamodawcom przeniesienia ich kampanii na inne platformy. Komisja uważa, że to ciągle stanowczo zbyt mało.

- Propozycje, które przesłało nam Google, są niewystarczającą odpowiedzią na nasze obawy - powiedział Joaquin Almunia, europejski komisarz ds. konkurencji.

Almunia zapowiadał wcześniej, że chciałby zamknąć tę sprawę przed końcem bieżącego roku. Nie wiadomo jednak, do kiedy Google musi przesłać poprawioną propozycję zmian. Jeżeli KE zdecyduje się ukarać amerykańską firmę, może ona być zmuszona zapłacić nawet 5 miliardów dolarów.

- Nasza propozycja złożona Komisji Europejskiej jasno odnosi się do wszystkich obszarów budzących wątpliwości. Ciągle pracujemy z Komisją nad porozumieniem - napisało Google w oświadczeniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komisja Europejska odrzuciła propozycje Google

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl