SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komórka z zestawem słuchawkowym nie jest bezpieczna

Używanie zestawu słuchawkowego podczas jazdy samochodem wcale nie zmniejsza ryzyka wypadku, a wręcz przeciwnie, może nawet je zwiększyć.

Naukowcy dowiedli, że kierowcy, którzy rozmawiają przez telefon komórkowy podczas jazdy samochodem, nawet jeśli korzystają z zestawu słuchawkowego, są czterokrotnie bardziej narażeni na ryzyko wypadku, aniżeli osoby skupione wyłączne na prowadzeniu pojazdu.

Badania przeprowadzono w oparciu o 450 wypadków jakie wydarzyły się w Perth, w Australii. Naukowcy badali, co poszkodowani kierowcy robili tuż przed kraksą. Wyniki dowiodły, że ryzyko wypadku rosło wśród grona kierowców korzystających z telefonów komórkowych, nawet jeśli były one podłączone do zestawów słuchawkowych.
 
Naukowcy ostrzegają, że trend montowania przez producentów samochodów gotowych zestawów słuchawkowych, nie zmniejszy liczby wypadków, a może przyczynić się do zwiększenia ich liczby.

W lutym bieżącego roku, grupa badaczy z uniwersytetu w Utah stwierdziła, że 20. letni kierowca rozmawiający podczas jazdy samochodem przez telefon komórkowy, ma taki sam czas reakcji jak 70. letni staruszek. W zeszłym miesiącu nasz portal wspominał o wynikach amerykańskich badań, które wykazały, że człowiek nie potrafi jednocześnie skupić swojej uwagi na bodźcach wizualnych oraz dźwiękowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komórka z zestawem słuchawkowym nie jest bezpieczna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl