SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komórki nie rosły tylko w USA

Sprzedaż komórek niemal o jedną piątą w górę.

W drugim kwartale 2006 roku sprzedaż telefonów wyniosła około 229 mln sztuk, o 18,3 proc. więcej niż w podobnym okresie przed rokiem. Specjaliści z firmy Gartner uważają, że możliwe jest osiągnięcie poziomu 960 mln telefonów sprzedanych w całym roku (z 238 mln aparatów, które mają trafić na rynek w trzecim kwartale roku). Za wzrost w porównaniu do minionego roku odpowiada zdaniem obserwatorów głównie sprzedaż na tzw. rynkach wschodzących.

W sumie w drugim kwartale dwaj najwięksi producenci, Nokia i Motorola zajęły ponad połowę rynku. Nokia kontrolowała 33,6 proc. rynku, zyskując 2 punkty procentowe w porównaniu do minionego roku. Udział Motoroli w połowie roku wyniósł 21,9 proc., powiększając udziały o 4,2 punktu. Był to najwyższy wzrost w badanym kwartale.

Trzecie miejsce przypadło Samsungowi (11,1 proc.), a czwarte firmie Sony Ericsson (6,7 proc.). Piąta pozycja dostała się drugiej z koreańskich firm, LG Electronics (6,3 proc.).

Jedynym regionem, w którym w badanych trzech miesiącach zanotowano spadek sprzedaży była Ameryka Północna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komórki nie rosły tylko w USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl