SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komórki z WiFi VoIP przyniosą 68 mld dolarów

Telefony łączące funkcje komórkowe z rozwiązaniami VoIP (Voice over IP) mają być siłą napędową rynku rozwiązań VoIP komunikujących się w sieciach WiFi do 2012 roku.

W ciągu przyszłych pięciu lat rynek ten osiągnąć ma wartość około 82 mld dolarów. Analitycy Juniper Research ocenili, że największym rynkiem rozwiązań tego typu, kontrolującym 35 mld dolarów ze spodziewanych przychodów, będą Stany Zjednoczone. Drugim z największych rynków będą kraje EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka) z udziałem wysokości 23 mld dolarów, a na trzecim miejscu znajdzie się Region Azji i Pacyfiku, gorszy od EMEA o 2 mld dolarów.

Telefony typu "dual" (komórka plus VoIP przez WiFi) mają zdominować rynek urządzeń pozwalających na komunikację VoIP w sieciach WiFi. Do 2012 roku tylko one przynieść mają 68 mld dolarów.

Do 2012 urządzenia VoIP pracujące w sieciach WiFi, ale pozbawione funkcji telefonu komórkowego nie będą popularne, przynosząc 1,5 mld dolarów. Ich przewidywaną małą popularność specjaliści tłumaczą poszukiwaniem przez klientów urządzeń łączących w sobie funkcje, pozwalających za pośrednictwem pojedynczego gadżetu korzystać z kilku technologii komunikacji.

Źródło: The Inquirer - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komórki z WiFi VoIP przyniosą 68 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl