SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komórkowa telewizja dosięgnie milionów

Nowe badania pokazują, że w 2011 roku z usług komórkowej telewizji może korzystać około 244 mln użytkowników na całym świecie.

To tyle komórek z funkcjami pozwalającymi na oglądanie telewizji trafić ma na rynek do tego czasu. W 2006 roku miało ich być około 7 mln. Przewidywania na ten rok wskazują na 11 mln takich urządzeń. W kolejnych latach ma to być odpowiednio 21 mln, 53 mln, 70 mln i 82 mln telefonów w 2011 roku. 244 mln, wspomina serwis The Register, to niemal dwukrotnie więcej niż zakładano we wcześniejszych przewidywaniach. Raport opublikowała amerykańska firma Multimedia Research Group, a powstał on dzięki Brytyjczykom z Rethink Research Associates.

Analitycy wspominają o ponad 80 pilotażowych projektach realizowanych obecnie na całym świecie oraz kilku uruchomionych już usługach komórkowej telewizji. Ważną rolę w tym biznesie mają do odegrania Chiny oraz kraje Regionu Azji i Pacyfiku, w których do 2009 roku działać ma około 105 mln telewizyjnych komórek. W Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych do 2011 roku działać ma odpowiednio 73 mln i 40 mln takich telefonów.

Zgodnie z danymi raportu, rynek telewizji w telefonach komórkowych ma przynosić rocznie 24 mld dolarów w 2011 roku, przy czym największy wkład będzie wnosić Europa Zachodnia z 10 mld dolarów, a po nich Ameryka Północna z 7,7 mld. Mimo wysokiego poziomu wykorzystania telewizyjnych komórek, przychody z rynku dalekowschodniego mają znajdować się relatywnie nisko, sięgając pod koniec badanego okresu do około 5 mld dolarów.

Źródło: The Register - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komórkowa telewizja dosięgnie milionów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl