SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komórkowe gry coraz popularniejsze

Komórki służą nie tylko do komunikowania się, ale również są doskonałym sposobem na zabicie nudy.

Według raportu NPD Group komórkowe gry nie są wcale krótkotrwała modą. Z okresu na okres rynek docelowy dla tej niszowej rozrywki rozszerza się. Obecnie 27% amerykanów posiada na swoich telefonach pełne wersje komórkowych gier lub ich dema. To o 7% więcej niż w ubiegłym roku. Co ważne, kolejne 6% jest zainteresowana użyciem swojej komórki jako małej konsoli do gier. Powodem rosnącego zainteresowania mobilną rozrywką jest wszechobecna chęć zabicia wolnego czasu i nudy.

Średni czas poświęcany komórkowym grom wynosi około 11 minut. Jak twierdzą specjaliści, mobilna rozrywka jest tylko przekąską dla prawdziwych, komputerowych graczy, w chwili gdy znajdują się z dala od swojego ukochanego sprzętu.

Nie dziwi fakt, że największą grupę komórkowych graczy stanowią dzieci i młodzież w przedziale wiekowym od 12 do 17 roku życia, w której to aż 60% osób korzysta z mobilnej rozrywki. To prawie trzykrotnie więcej niż wśród dorosłych osób, wśród których zaledwie 23% jest komórkowymi graczami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komórkowe gry coraz popularniejsze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl