SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komputery zagrożeniem dla małżeństw

Jak wynika z obserwacji poradni małżeńskich w Wielkiej Brytanii, coraz większym zagrożeniem dla małżeństw stają się komputery i Internet

W opinii Pauli Hall, pracownicy poradni Relate, komputery oddziałują negatywnie na co dziesiątą parę.

Dawniej, w przypadku nieporozumień ludzie wykorzystywali do izolacji telewizję. Obecnie w czasie gdy pragną uniknąć kontaktu z partnerem mogą wkroczyć w świat Cyberprzestrzeni. Tymczasem Internet, z łatwo dostępną pornografią czy licznymi chatami dla pragnących pocieszenia, może stać się przysłowiowym gwoździem do trumny. Bardzo często zamiast pomóc w rozwiązaniu problemu, Sieć przyczynia się do pogłębienia izolacji pomiędzy partnerami, co w konsekwencji prowadzi do rozpadu związku.

Na Wyspach bardzo głośna byłą historia pewnej kobiety - Janet Woodhouse – która opuściła swojego męża i dwóch synów, po tym jak nawiązała romans z mężczyzną zapoznanym w Internecie. Wyjaśniła swojej rodzinie, że wyjeżdża na sesję do „centrum urody”, po czym udała się w podróż w jedną stronę do Australii. O tym, gdzie dokładnie przebywa poinformowała swoją rodzinę tydzień później...drogą mailową.

Jednak Hall przyznaje, że Internet ma także pozytywne oddziaływanie w kontaktach międzyludzkich. „W przypadku osób nieśmiałych Internet stwarza idealne warunki umożliwiające poznanie i porozmawianie z nowymi ludźmi w bezpiecznych warunkach”.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komputery zagrożeniem dla małżeństw

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl