SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komu wizy?

Zdaniem 57% badanych przez TNS OBOP Polska powinna zachować wizy dla obywateli zza naszej wschodniej granicy, przeciwnego zdania jest co trzeci Polak

Najczęściej za pozostawieniem wiz opowiadają się mieszkańcy dużych miast, uczniowie i studenci oraz obywatele o poglądach prawicowych.

Jednocześnie aż 43% Polaków, którzy chcieliby utrzymać wizy dla obywateli krajów zza wschodniej granicy Polski opowiada się za zniesieniem wiz dla naszych rodaków przez USA. Za otwarciem granic, zarówno dla Polaków przybywających do USA, jak i dla obywateli zza naszej wschodniej granicy odwiedzających Polskę, opowiedziało się 28% respondentów. Natomiast 10% respondentów twierdzi, że powinny być zachowane wizy zarówno dla Polaków jadących do USA, jak i dla naszych wschodnich sąsiadów, wybierających się do naszego kraju.

Z badania TNS OBOP wynika ponadto, iż 80% respondentów uważa sprawę amerykańskich wiz dla Polaków za ważną w skali całego kraju, zaś 39% - za ważną dla samych badanych oraz ich najbliższej rodziny. Do opowiadających się za zniesieniem wiz najlepiej trafia argument, że "Polacy nie mogą być traktowani inaczej niż obywatele z krajów UE", natomiast do osób, które rozumieją stanowisko Ameryki argument, że "dla własnego bezpieczeństwa Ameryka ma prawo kontrolować napływ wszystkich przyjezdnych".

*Raport "Amerykańskie wizy dla Polaków", przygotowany został w ramach badania sondażowego, zrealizowanego w okresie 05.02.-08.02.2003 r. na reprezentatywnej próbie 1005 Polaków w wieku 15 lat i więcej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komu wizy?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl