SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konflikt w PTC: Kto zapłaci pensje pracownikom?

PTC może mieć problemy z regulowaniem płatności

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. (PTC), operator sieci Era i Heyah, może mieć problemy z regulowaniem płatności zarówno dla pracowników, jak i kontrahentów, jeżeli udziałowcy spółki szybko nie dojdą do porozumienia w sprawie legalnej reprezentacji zarządu, zgodnego z obecnym wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).
 
„Odejścia pracowników z PTC mających pełnomocnictwa na dokonywanie przelewów zarobków spowodowało, że część pracowników nie otrzymała na czas wynagrodzenia. Jesteśmy gotowi pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji i między innymi dlatego podejmujemy kolejne próby wejścia do siedziby naszej spółki” – powiedział w piątek członek zarządu Ryszard Pospieszyński.
 
Sąd rejonowy w połowie listopada 2005 roku przywrócił wpis Elektrimu Telekomunikacja Sp. z o.o. (ET) jako wspólnika w Krajowym Rejestrze Sądowym PTC po zmianach wprowadzonych na wniosek Elektrimu SA Deutsche Telekom.
 
Sąd przywrócił także wpis Bogusława Kułakowskiego, Ryszarda Pospieszyńskiego i Jonathana Easticka jako członków zarządu. W wyniku złożonych w międzyczasie rezygnacji przez Bogusława Kułakowskiego i Martina Schneidera, zarząd PTC składa się z panów: Jonathana Easticka, Ryszarda Pospieszyńskiego oraz Wilhelma Stuckemanna.
 
Jednak wykreślony już z KRS zarząd nie wpuszcza do siedziby Easticka i Pospieszyńskiego.
 
Po zmianie danych w KRS banki wymagają pełnomocnictw (jeżeli są to nowe), podpisanych przez przynajmniej dwóch członków zarządu zgodnie z wpisem w KRS.
 
„Jestem gotowy podpisać jako członek zarządu odpowiednie przelewy bankowe i dlatego właśnie pojawiam się w siedzibie spółki, ale nie jestem do niej wpuszczany. Mam nadzieję, że właściciele PTC szybko się porozumieją i sytuacja ta zostanie rozwiązana” – dodał Pospieszyński.
 
Według niego, trudno jest obecnie ocenić ile pełnomocnictw (wydanych jeszcze przez „stary zarząd”) w najbliższym czasie wygaśnie i ile jeszcze osób mających takie pozwolenia odejdzie z pracy lub zostanie zwolniona.
 
Dla 4 tys. osób zatrudnionych w PTC może to oznaczać, że zagrożone są terminowe wypłaty ich pensji, a dla kontrahentów – opóźnienia w wypłaceniu należności. Miesięcznie spółka realizuje płatności na łączną kwotę ok. 400 mln zł.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konflikt w PTC: Kto zapłaci pensje pracownikom?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl