SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec marki Jutrzenka Holding. Czas na Colian i kolejne akwizycje

Akcjonariusze Jutrzenka Holding zdecydowali o zmianie nazwy spółki na Colian. Spółka planuje kolejne przejęcia w segmencie słodyczy i tzw. przypraw mokrych i prowadzi już wstępne negocjacje w tej sprawie, poinformowała Jutrzenka w komunikacie.

Koniec marki Jutrzenka Holding. Czas na Colian i kolejne akwizycje

Spółka podała, że zmiana nazwy podmiotu dominującego w grupie stanowi zwieńczenie procesu reorganizacyjnego rozpoczętego w 2009 r. oraz kolejny krok prowadzący do budowy grupy spożywczej. 

W ramach działań reorganizacyjnych w grupie skonsolidowano i scentralizowano liczne funkcje, w tym m.in. administracyjne, księgowo-finansowe, ponadto w całej grupie został wdrożony system informatyczny SAP. Planowana jest unifikacja serwisu konsumenckiego i utworzenie jednej wspólnej infolinii dla klientów. Kolejny obszar to scentralizowanie głównego biura, które znajduje się w tej chwili w Opatówku koło Kalisza.

Podjęte działania mają na celu oszczędności kosztowe i zwiększenie efektywności funkcjonowania, ale stanowią także realizację celu strategicznego, jakim jest zmiana modelu funkcjonowania Grupy i budowa koncernu ogólnospożywczego.

 Spółka rozważa dalszy rozwój poprzez akwizycje. W polu jej zainteresowań znajdują się  podmioty zarówno z segmentu słodyczy, jak również przedsiębiorstwa działające w branży tzw. przypraw mokrych, czyli keczupów i musztard.

„Budując grupę nie zamierzamy poprzestać na dotychczas zrealizowanych akwizycjach, obserwujemy rynek i prowadzimy wstępne negocjacje. Na rynku jest wiele ciekawych podmiotów"- powiedział prezes Jan Kolański. 

Jutrzenka jest czołowym graczem na rynku słodyczy w Polsce, z blisko 9-proc. wartościowym udziałem w rynku. W krajowym rynku przypraw, należący do grupy Ziołopex z marką Appetita, uplasował się w czołówce graczy – w kategorii przypraw jednorodnych posiada wartościowo ponad 11% udziału w rynku.

Najważniejsze marki grupy, które zapewniają jej utrzymywanie wysokiej pozycji rynkowej to: Grześki, Wafle Familijne, Jeżyki, Akuku!, Brando, Minties, Goplana, Appetita, Hellena, Siesta.

Zakłady produkcyjne znajdują się w Bydgoszczy, Poznaniu, Kaliszu, Opatówku oraz Wykrotach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec marki Jutrzenka Holding. Czas na Colian i kolejne akwizycje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl