SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec 'Playboya'

Najsłynniejszy magazyn świata dla mężczyzn nie ukaże się więcej w Indonezji.

 Właściciel „Playboya" ugiął się pod presją organizacji muzułmańskich i wycofał z wydawania pisma - podała "Rzeczpospolita".

Od czwartku redakcja w Dżakarcie świeci pustkami. Redaktor naczelny magazynu Erwin Arnada wraz z kilkoma kolegami był przez pięć godzin przesłuchiwany przez policję. Funkcjonariusze chcieli sprawdzić, czy pismo nie naruszyło kodeksu karnego i wartości moralnych. Jeśli okaże się, że tak, wydawcom może grozić 16 miesięcy więzienia.

Wcześniej nikt w Dżakarcie oficjalnie nie protestował przeciw magazynowi. Władze przyznały, że w kraju nie obowiązuje prawo, które mogłoby zakazać jego publikacji. W przeciwieństwie do innych edycji nie było w nim nagich kobiet. Pierwszy numer ukazał się w ubiegłym tygodniu. 100 tysięcy egzemplarzy rozeszło się od razu.

Wtedy Dżakartę zalała fala protestów. Przewodził im radykalny Front Obrońców Islamu. W ubiegłym tygodniu około 300 członków ugrupowania zdewastowało budynek redakcji „Playboya" i spaliło znajdujące się w nim egzemplarze pierwszego numeru. Krytycy twierdzą, że już sama nazwa pisma wystarczy, by rząd zakazał jego publikacji.

W ciągu ostatnich dni Arnada i jego koledzy otrzymywali listy i telefony z pogróżkami. Wycofali się prawie wszyscy reklamodawcy. -Powtarzam im, żeby porównali „Playboya" z innymi magazynami dla mężczyzn, które są dostępne w Indonezji. Ale oni chcą, by zmienić tytuł pisma, a nie jego treść - mówi Arnada.

Na ulicach Dżakarty rzeczywiście bez problemu można kupić lo­kalne wersje licznych brytyjskich kolorowych magazynów. Podobnie, jak filmy pornograficzne na DVD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec 'Playboya'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl