SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kontynuacja "Klossa" w stylu "Allo, Allo!"?

Po wielu zapowiedziach sequelu "Stawki większej niż życie" powstał projekt zwariowanej serii w guście "Allo, Allo!".

Jest już scenariusz 13-odcinkowego "Halo Hans". Kloss dostanie w nim... oficera prowadzącego.

– Dziś nie można robić na poważnie filmu o sowieckim agencie jako pozytywnym bohaterze. Dlatego postawiliśmy na parodię – mówi Maciej Strzembosz, współscenarzysta i przyszły producent brawurowego pomysłu.

W serialu "Halo Hans" ikona peerelowskiego kina, postrzegana do tej pory przez ewentualnych kontynuatorów serii jedynie w tonacji serio, zyskałaby komediowy komentarz. J-23 wyrzucony za niejednoznaczne historycznie konotacje z ramówki TVP zostałby przedstawiony bez ogródek. I peerelowskiego zawoalowania.

– Skoro J-23 był agentem sowieckiego wywiadu, w starej wersji "Stawki..." powinna występować jeszcze jedna bardzo ważna postać, oficer prowadzący. Ale go tam nie ma. Kiedy jednak wymyśliliśmy postać pułkownika Jabłuszenki, wiele sytuacji stało się jasnych – komentuje Strzembosz. W "Halo Hans" słynny duet Brunner – J-23 zostałby zastąpiony trójkątem. Oczywiście, z pułkownikiem Jabłuszenką na szczycie.

Komediowa, czy wręcz parodystyczna konwencja daje pomysłodawcom wielką swobodę działania. Nie miał jej żaden ze scenarzystów zapowiadanych od kilku lat kontynuacji "Stawki....". I Władysław Pasikowski, i Cezary Harasimowicz, i paru mniej zdeterminowanych współautorów kolejnych zapowiadanych głośno sequeli musiało liczyć się ze zdaniem twórców oryginalnego scenariusza – Zbigniewa Safjana i Andrzeja Szypulskiego.

Tymczasem parodia może powstawać bez takich ograniczeń. Inspiracją dla autorów scenariuszy 13-odcinkowego "Halo Hans" stała się realizowana w latach 80., i wciąż rozbrajająca humorem, nie tylko brytyjskich widzów, seria BBC1 "'Allo 'Allo!".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kontynuacja "Klossa" w stylu "Allo, Allo!"?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl