SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kowalczyk, Żyła i Stoch najpopularniejszymi sportowcami w zimowych dyscyplinach

Biegi oraz skoki narciarskie cieszą się wśród Polaków największym zainteresowaniem z dyscyplin zimowych, a najpopularniejsi sportowcy to Justyna Kowalczyk, Piotr Żyła i Kamil Stoch - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Kowalczyk, Żyła i Stoch najpopularniejszymi sportowcami w zimowych dyscyplinach

Popularność skoków narciarskich wzrosła o 5 pkt. proc. w porównaniu z 2010 rokiem, kiedy to odbywały się zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver.

Drugą dyscypliną sportową, cieszącą się dużym zainteresowaniem są biegi, ze względu na sukcesy Justyny Kowalczyk. Popularność biegów wzrosła dwukrotnie od czasu ostatnich igrzysk zimowych.

Wśród sportowców uprawiających czynnie sporty zimowe najbardziej znana jest Justyna Kowalczyk (6. miejsce wśród wszystkich sportowców). Na kolejnych miejscach plasują się skoczkowie: Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. W pierwszej 50. najbardziej znanych polskich sportowców znalazło się jeszcze dwóch skoczków: Maciej Kot oraz Dawid Kubacki.

W 2013 roku zdecydowanie najczęściej oglądaną imprezą związaną ze sportami zimowymi był Puchar Świata w skokach narciarskich 2013/2014, który do tej pory obserwowało przed telewizorami 13,6 proc. respondentów.

- Zainteresowanie Polaków sportami zimowymi znacznie ewoluowało na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Dzisiaj skoki i biegi narciarskie budzą największe zainteresowanie, jednak wcześniej to hokej na lodzie czy łyżwiarstwo figurowe były dyscyplinami, którymi emocjonowali się polscy kibice. W ostatnich dekadach - z braku sukcesów w tych dyscyplinach - popadły one niemal w niepamięć, a zainteresowanie nimi jest niskie - komentuje Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska.

Badanie zostało przeprowadzone metodą bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CAPI) na reprezentatywnej, losowej grupie 1815 mieszkańców Polski w wieku 15-65 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kowalczyk, Żyła i Stoch najpopularniejszymi sportowcami w zimowych dyscyplinach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xef
Żyła ? niby dlaczego ? że chichoce ? co za bezsensowne badania. Pewnie jak to często bywa wyniki "badań" pisze się na kolanie w drodze do pracy
8 8
odpowiedź