SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KPWiG zatwierdziła prospekt emisyjny Gino Rossi

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) zatwierdziła w poniedziałek prospekt emisyjny producenta i dystrybutora obuwia firmy Gino Rossi.

Poinformowała KPWiG w poniedziałkowym komunikacie. Komisja podała, że prospekt emisyjny spółki będzie opublikowany we wtorek 30 maja.

KPWiG podała, że w ofercie publicznej Gino Rossi zaoferuje 3 mln nowych akcji serii C. Dotychczas kapitał Gino Rossi dzielił się na 7.704.660 akcji serii B.

Oferującym akcje Gino Rossi jest Internetowy Dom Maklerski SA. Spółka podawała wcześniej, że z rynku chce pozyskać około 50 mln zł.

Środki z emisji nowych akcji Gino Rossi planuje przeznaczyć na rozbudowę swojej sieci salonów sprzedaży w Polsce i za granicą, budowę centrum magazynowo-logistycznego przy zakładach firmy w Słupsku oraz wdrożenie w spółce wspomagającego zarządzanie systemu informatycznego.

W tym roku spółka chce powiększyć swoją sieć sklepów pod marką Gino Rossi o 22 salony firmowe, z czego sześć ma powstać za granicą. Cała sieć sprzedaży marki Gino Rossi liczy teraz 87 salonów. Większość z nich to salony firmowe. Również nowo otwierane salony Gino Rossi mają być salonami firmowymi.

W 2005 roku Gino Rossi miało 96 mln zł przychodów ze sprzedaży i 2 mln zł zysku netto. W pierwszym kwartale tego roku przychody ze sprzedaży wyniosły 29,5 mln zł i były o 43 % wyższe niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Spółka nie podała prognoz wyników na 2006 rok, ale zapowiada znaczną dynamikę przychodów i poprawę rentowności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KPWiG zatwierdziła prospekt emisyjny Gino Rossi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl