SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT krytykuje projekt rządowy

KRRiT krytykuje założenia nowelizacji ustawy o rtv

Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek przekazała Ministrowi Kultury Waldemarowi Dąbrowskiemu uwagi po dyskusji jaka odbyła się 14.08.br podczas posiedzenia KRRiT na temat projektu dokumentu "Założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji".

Krajowa Rada uznała, że przekazane założenia ustawy , która ma za zadanie dostosować polskie prawo do uregulowań Unii Europejskiej nie dają odpowiedzi, kiedy należy spodziewać się następnej, całkowitej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. W aktualnej sytuacji wszelkie zaniechania w tym względzie mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie polskiego rynku medialnego.

W piśmie do ministra Waldemara Dąbrowskiego Przewodnicząca Krajowej Rady Danuta Waniek zwraca uwagę, że niezmiernie ważne i pilne jest uregulowanie kwestii strategicznych, które stworzyłyby spójną koncepcję rozwoju całego rynku i jego przyszłości. Dotyczy to m.in zasad finansowania mediów publicznych, procesów własnościowych, koncentracji kapitałowej, postępu technicznego czy zmian technologicznych.

Równie pilne i ważne jest znalezienie rozwiązań prawnych zwiększających skuteczność poboru opłat abonamentowych, Roztrzygniecie zasad poboru abonamentu, definicja pojecia "misji nadawców publicznych" jest ściśle związana z europejskim wymogiem dotyczącym prowadzenie odrębnej rachunkowości dla środków pochodzących z abonamentu i dla wpływów z reklam.

Konieczne jest też przygotowanie przepisów dotyczących roli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jako regulatora rynku medialnego. W dyskusji, która objęła wiele krajów Europy zwyciężyło przekonanie, że konieczne jest istnienie jednego, silnego krajowego regulatora, który powienien zajmować się zarówno regulacją mediów, jak i integrującą się z nimi dziedziną nowych mediów i łączności elektronicznej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT krytykuje projekt rządowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl