SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skargi do KRRiT na słowa Wątłego w Superstacji o dziennikarzach TVP. Postulaty kary i odebrania koncesji

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło sześć skarg na wypowiedź Jakuba Wątłego w „Krzywym zwierciadle” w Superstacji na temat dziennikarzy Telewizji Polskiej, a także list otwarty zarządu SDP do Zygmunta Solorza-Żaka. Autorzy skarg wnioskują m.in. o ukaranie Superstacji, odebranie jej koncesji na nadawanie i zwolnienie Wątłego.

Jakub Wątły, fot. SuperstacjaArticle

W wydaniu „Krzywego zwierciadła” z wtorku 14 lutego br. Jakub Wątły porównał dziennikarzy Telewizji Polskiej do „brudnych, śmierdzących gnid” oraz istot pijących i jedzących odchody. W czwartek TVP wyraziła oburzenie tą wypowiedzią oraz poinformowała, że podjęła w tej sprawie działania prawne.

Prezes Superstacji przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że poprosił Jakuba Wątłego, żeby w swoich programach nie wypowiadał się już o TVP. W piątek zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skrytykował słowa Wątłego w liście otwartym do Zygmunta Solorza-Żaka, współwłaściciela Superstacji, oraz zaapelował do niego o „doprowadzenie do wyciągnięcia daleko idących konsekwencji z tej niszczącej jakąkolwiek debatę publiczną audycji”. Z kolei zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy RP ocenił, że Jakub Wątły z powodu tej wypowiedzi powinien stracić prawo do występowania w mediach.

Dziennikarz Superstacji w piątek zwrócił uwagę, że równie mocne opinie w ub.r. wyrażali m.in. Marcin Wolski i Jan Pietrzak, związani z Telewizją Polską. - Ci, którzy służą obecnej władzy, nazywając się dziennikarzami, wielokrotnie akceptowali i akceptowali wypowiedziane przeze mnie „brudne, śmierdzące gnidy”. Jeśli ktoś z państwa czuje się urażony, to oczywiście przepraszam - powiedział.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji do wtorku otrzymała sześć skarg na słowa Jakuba Wątłego o dziennikarzach TVP. W skargach oceniono, że dziennikarz posłużył się mową nienawiści i naruszył dobre obyczaje m.in. poprzez wulgarne określenia. Sugerowano, że na Superstaję powinna zostać nałożona kara finansowa albo odebrana jej koncesja, a Wątłego należy zwolnić. Do KRRiT przesłano też list otwarty zarządu SDP skierowany do Zygmunta Solorza-Żaka.

Krajowa Rada zgodnie z procedurą poprosi Superstację o materiał z programu oraz odpowiedź na zarzuty zawarte w skargach. Potem podejmie decyzję o ewentualnej karze dla nadawcy.

„Krzywe zwierciadło” wróciło na antenę Superstacji w grudniu ub.r., po półrocznej przerwie. Przez ostatnie ponad dwa miesiące do KRRiT nie skierowano żadnych skarg na pozostałe wydania programu.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. udział Superstacji w rynku oglądalności wyniósł 0,26 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skargi do KRRiT na słowa Wątłego w Superstacji o dziennikarzach TVP. Postulaty kary i odebrania koncesji

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zniesmaczony
CzylibTVP ma monopol na obrazanie
odpowiedź
User
X
"Podobno" w kaczystanie mamy wolność słowa
odpowiedź
User
Widz
No proszę, jak TVP obraża to jest ok, ale jak TVP obrażają to jest nie ok... Ot i wolność słowa w kaczystowskim państwie Piły i Siekiery.
odpowiedź