SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT zostaje

KRRiT nie zostanie rozwiązana

Senat - głosami SLD - przyjął sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Oznacza to, że Rada nie zostanie rozwiązana.

Rozwiązanie KRRiT mogło by jednak nastąpić tylko wówczas, gdyby sprawozdanie zostało odrzucone jednocześnie przez Sejm, Senat i prezydenta. Za przyjęciem sprawozdania głosowało 63 senatorów, przeciw było - 17, a 4 wstrzymało się od głosu.

Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS 54 proc. Polaków uważa, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w obecnym składzie powinna zostać odwołana. Przeciwnego zdania jest 13 proc., a 33 proc. nie ma na ten temat zdania.

61 proc. Polaków źle ocenia działalność KRRiT (zdecydowanie źle - 31 proc., a raczej źle - 30 proc). Dobrze ocenia ją 8 proc. respondentów. Żaden respondent nie ocenił prac KRRiT "zdecydowanie dobrze". Niemal co trzeci Polak (31 proc.) nie umie ocenić działalności KRRiT.

Spośród 54 proc. osób opowiadających się za odwołaniem Rady 29 proc. uważa tak zdecydowanie, a 25 proc. - że raczej powinna zostać odwołana. Wśród osób uważających, że Rada powinna pracować dalej w obecnym składzie, 3 proc. opowiada się za tym zdecydowanie, a 10 proc. - raczej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT zostaje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl