SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiTV ostrzega TVP

Stronnicze programy publicystyczne w TVP

Zaniepokojenie marginalizacją wielu sił politycznych, w tym opozycji, w programach informacyjnych i publicystycznych TVP i Polskiego Radia wyraziła w specjalnym stanowisku.

To pierwsze tego typu oświadczenie Rady. Jej członkowie wezwali media publiczne do podjęcia działań zmierzających do usunięcia istniejących dysproporcji oraz gwarantujących realizację ustawowych obowiązków.

Oświadczenie - poparte przez pięciu z dziewięciu członków Rady - jest reakcją na ujawnione w połowie kwietnia dane na temat obecności rządu w programach informacyjnych i publicystycznych TVP, sporządzone przez samą telewizję.

Wynika z nich, że w 2001 roku, do czasu wyborów parlamentarnych, informacje o działaniach rządu Jerzego Buzka zajmowały w programach TVP średnio 264 minuty miesięcznie. Po wyborach średnia ta w stosunku do nowego rządu Leszka Millera wynosiła 509 minut.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku Telewizja Polska poświęcała rządowi średnio 501 minut w swoich programach. Tylko w lutym tego roku we wszystkich programach informacyjnych i publicystycznych telewizji publicznej rządowi, partiom koalicyjnym i prezydentowi poświęcono 72% czasu, opozycji - natomiast pozostałe 28%.

Za przyjęciem wtorkowego stanowiska głosowali: przewodniczący KRRiT Juliusz Braun (UW), wiceprzewodniczący Jan Sęk (PSL), Jarosław Sellin (rekomendowany do Rady przez AWS), Waldemar Dubaniowski (rekomendowany przez prezydenta) oraz Lech Jaworski (rekomendowany przez AWS) Od głosu wstrzymali się: Włodzimierz Czarzasty (SLD) i Aleksander Łuczak (PSL). Na posiedzeniu nieobecni byli: Adam Halber i Danuta Waniek (oboje SLD).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiTV ostrzega TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl