SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kruk żąda wyjaśnień od Tok FM

We wtorek do redaktor naczelnej radia Tok FM wpłynęło kolejne pismo od Elżbiety Kruk, obecnie przewodniczącej posiedzeń Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Żąda ona wyjaśnień dotyczących audycji z Jerzym Urbanem.

Kruk w liście z 28 marca (wówczas była jeszcze przewodniczącą KRRiT) do Ewy Wanat, redaktor naczelnej Tok FM, prosi o ustosunkowanie się do dwóch skarg, które nadesłali słuchacze po audycji z 24 marca z udziałem Marka Raczkowskiego i Jerzego Urbana - pisze "Interia.pl".

- Nie wiem, do czego się odnieść, bo po raz pierwszy zdarzyło się, że do pisma przewodniczącego Rady nie zostały dołączone kopie listów ze skargami - dziwi się Wanat. - Przewodniczący może, ale nie musi, dołączyć kopie skarg - tłumaczy Jarosław Firlej, zastępca dyrektora departamentu prezydialnego KRRiT.
 
W swoim piśmie Kruk stwierdza, że słuchacze skarżą się na kpiny z polskiego narodu oraz na lekceważące wypowiedzi Jerzego Urbana o fladze polskiej. W kontrowersyjnym programie Marek Raczkowski i Jerzy Urban mówili m.in. o granicach prowokacji. Raczkowski opowiadał, jak niedawno chodząc po Warszawie, wetknął w psie odchody 70 miniatur polskich flag.
 
Według "Interia.pl", zdarzenie oburzyło jedną ze słuchaczek, której e-mail prowadzący przeczytał po kilkudziesięciu minutach: "Myślę, że nie można tego tak zostawić, żeby jakiś facet szargał bezkarnie nasze narodowe symbole". Na to Jerzy Urban odparł: " Może pani jest miłośniczką psów i ją razi, że flaga tak marnego kraju jest wkładana w tak szlachetne wydzieliny. (...) Dla różnych ludzi różne rzeczy są ważne i nietykalne". - Jak mam się ustosunkować do wypowiedzi Jerzego Urbana, który nie jest moim pracownikiem? - zastanawia się Wanat i podkreśla, że audycja była nadawana na żywo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kruk żąda wyjaśnień od Tok FM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl