SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Jedlak nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej". "Kontynuacja działań Sztabińskiej"

Z początkiem czerwca br. nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) zostanie Krzysztof Jedlak, który zastąpi odchodzącą Jadwigę Sztabińską. - Zostałem poproszony o przejęcie obowiązków red. Sztabińskiej, tę prośbę odczytuję jako wolę kontynuacji działań i prac - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Jedlak.

fot. Wojtek Gorski / Dziennik Gazeta PrawnaArticle

W piątek informowaliśmy, że z powodu wyjazdu zagranicznego Jadwiga Sztabińska z końcem maja przestanie pełnić funkcję redaktor naczelnej „Dziennika Gazety Prawnej” i wróci do statusu autora - freelancera. Jej obowiązki przejmie Krzysztof Jedlak, dotychczasowy pierwszy zastępca redaktor naczelnej.

- Redaktor Krzysztof Jedlak przejmuje prowadzenie „Dziennika Gazety Prawnej” od 1 czerwca, co jest zapowiedzią kontynuacji dotychczasowej polityki redakcyjnej i potwierdzeniem uznania zarządu spółki dla działań obecnej redaktor naczelnej, Jadwigi Sztabińskiej. W chwili obecnej nie ma żadnych innych decyzji dotyczących tej funkcji. Nie są planowane strukturalne zmiany w redakcji - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Trzaska-Wieczorek, dyrektor ds. PR w Infor Biznes.

Jedlak w „Dzienniku Gazecie Prawnej” pracuje od 2012 roku, najpierw był szefem działu Gazeta Prawna, a od listopada ub.r. jako pierwszy zastępca redaktor naczelnej odpowiada za całe wydanie papierowe gazety, za działy produkcyjne oraz budżet redakcji. Wcześniej pracował jako redaktor naczelny i wicenaczelny „Gazety Giełdy Parkiet”, jednocześnie kierując Newsroomem Online Economy.

- Zmiana wynika wyłącznie z decyzji o charakterze osobistym i planowanego wyjazdu redaktor naczelnej Jadwigi Sztabińskiej. Nasza bardzo dobra współpraca liczy już sobie w sumie ponad trzy lata, a od kilku miesięcy mam zaszczyt pełnić funkcję jej pierwszego zastępcy. Z tego względu zostałem poproszony o przejęcie obowiązków red. Sztabińskiej z chwilą jej wyjazdu, tj. od 1 czerwca. Tę prośbę odczytuję m.in. jako wolę kontynuacji działań i prac, które doskonale służą gazecie - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Krzysztof Jedlak.

Jadwiga Sztabińska pełni funkcję redaktor naczelnej „Dziennika Gazety Prawnej” od października 2011 r. W Grupie Infor pracowała już w latach 1995-2005 jako redaktor naczelna tygodnika „Prawo Przedsiębiorcy” oraz zastępca redaktora naczelnego „Gazety Prawnej”. W latach 2009-2011 pełniła funkcję redaktora odpowiedzialnego za tematykę prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w „Dobrej Firmie”, dodatku do „Rzeczpospolitej”.

Z danych ZKDP wynika, że w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiła 44 622 egz.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Jedlak nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej". "Kontynuacja działań Sztabińskiej"

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Jasne, zwalniają kobietę, a nowy naczelny gada, że to znak dla kontynuacji jej pracy. Ja rozumiem kurtuazję, ale ten pan się totalnie ośmiesza. Mógłby się nie wypowiadać w ogóle, niż chrzanić takie farmazony
odpowiedź
User
Komi
@ ja , a nie przyszło Ci do głowy, ze mówi prawdę?
odpowiedź
User
NA53
@ja, przeczytaj ze zrozumieniem - dotychczasowa redaktor naczelna REZYGNUJE w związku z wjazdem zagranicznym - nikt jej nie zwalnia.
odpowiedź