SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Jedlak nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej". "Kontynuacja działań Sztabińskiej"

Z początkiem czerwca br. nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) zostanie Krzysztof Jedlak, który zastąpi odchodzącą Jadwigę Sztabińską. - Zostałem poproszony o przejęcie obowiązków red. Sztabińskiej, tę prośbę odczytuję jako wolę kontynuacji działań i prac - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Jedlak.

fot. Wojtek Gorski / Dziennik Gazeta Prawna Article

W piątek informowaliśmy, że z powodu wyjazdu zagranicznego Jadwiga Sztabińska z końcem maja przestanie pełnić funkcję redaktor naczelnej „Dziennika Gazety Prawnej” i wróci do statusu autora - freelancera. Jej obowiązki przejmie Krzysztof Jedlak, dotychczasowy pierwszy zastępca redaktor naczelnej.

- Redaktor Krzysztof Jedlak przejmuje prowadzenie „Dziennika Gazety Prawnej” od 1 czerwca, co jest zapowiedzią kontynuacji dotychczasowej polityki redakcyjnej i potwierdzeniem uznania zarządu spółki dla działań obecnej redaktor naczelnej, Jadwigi Sztabińskiej. W chwili obecnej nie ma żadnych innych decyzji dotyczących tej funkcji. Nie są planowane strukturalne zmiany w redakcji - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Trzaska-Wieczorek, dyrektor ds. PR w Infor Biznes.

Jedlak w „Dzienniku Gazecie Prawnej” pracuje od 2012 roku, najpierw był szefem działu Gazeta Prawna, a od listopada ub.r. jako pierwszy zastępca redaktor naczelnej odpowiada za całe wydanie papierowe gazety, za działy produkcyjne oraz budżet redakcji. Wcześniej pracował jako redaktor naczelny i wicenaczelny „Gazety Giełdy Parkiet”, jednocześnie kierując Newsroomem Online Economy.

- Zmiana wynika wyłącznie z decyzji o charakterze osobistym i planowanego wyjazdu redaktor naczelnej Jadwigi Sztabińskiej. Nasza bardzo dobra współpraca liczy już sobie w sumie ponad trzy lata, a od kilku miesięcy mam zaszczyt pełnić funkcję jej pierwszego zastępcy. Z tego względu zostałem poproszony o przejęcie obowiązków red. Sztabińskiej z chwilą jej wyjazdu, tj. od 1 czerwca. Tę prośbę odczytuję m.in. jako wolę kontynuacji działań i prac, które doskonale służą gazecie - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Krzysztof Jedlak.

Jadwiga Sztabińska pełni funkcję redaktor naczelnej „Dziennika Gazety Prawnej” od października 2011 r. W Grupie Infor pracowała już w latach 1995-2005 jako redaktor naczelna tygodnika „Prawo Przedsiębiorcy” oraz zastępca redaktora naczelnego „Gazety Prawnej”. W latach 2009-2011 pełniła funkcję redaktora odpowiedzialnego za tematykę prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w „Dobrej Firmie”, dodatku do „Rzeczpospolitej”.

Z danych ZKDP wynika, że w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiła 44 622 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Jedlak nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej". "Kontynuacja działań Sztabińskiej"

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Jasne, zwalniają kobietę, a nowy naczelny gada, że to znak dla kontynuacji jej pracy. Ja rozumiem kurtuazję, ale ten pan się totalnie ośmiesza. Mógłby się nie wypowiadać w ogóle, niż chrzanić takie farmazony
18 24
odpowiedź
User
Komi
@ ja , a nie przyszło Ci do głowy, ze mówi prawdę?
26 12
odpowiedź
User
NA53
@ja, przeczytaj ze zrozumieniem - dotychczasowa redaktor naczelna REZYGNUJE w związku z wjazdem zagranicznym - nikt jej nie zwalnia.
14 12
odpowiedź