SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Świątek: z „Tygodnika Solidarność” na szefa publicystyki Polskiego Radia 24

Krzysztof Świątek zakończył pracę jako redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”. W grudniu obejmie funkcję kierownika redakcji publicystyki Polskiego Radia 24, nadal będzie też prowadził jedno z wydań programu „Cztery strony” w TVP Info - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Świątek, fot. Polskie Radio Article

Świątek p.o. redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność” został w sierpniu ub.r., a na stałe objął to stanowisko w lutym br. W grudniu przejdzie do Polskiego Radia 24, gdzie będzie pełnił funkcję szefa działu publicystyki.

- W związku z podjęciem nowej pracy, złożyłem rezygnację na ręce Przewodniczącego komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotra Dudy, któremu podziękowałem za dotychczasową współpracę - poinformował Krzysztof Świątek Wirtualnemedia.pl. - Dziękuję Czytelnikom za wsparcie pisma, a Zespołowi - za współpracę. Przechodzę do nowych zadań w radiu i telewizji. Nie zmieniam jednak poglądów. Pozostaję człowiekiem Solidarności. I będę nadal promował prospołeczny punkt widzenia. Chcę dalej współpracować z ludźmi NSZZ „S” i nadal będziemy się spotykać. Niech żyje Solidarność! - napisał w swoim ostatnim wstępniaku w piśmie.

W listopadzie „Tygodnik Solidarność” pojawił się w nowej odsłonie: ze zmienionym logo i layoutem oraz zwiększoną liczbą stron. Krzysztof Świątek był związany z pismem od 2004 roku. Kolejno był stażystą, dziennikarzem, także kierownikiem działu społeczno-związkowego i zastępcą redaktora naczelnego. Od marca br. prowadzi w środy program „Cztery strony” w TVP Info.

W latach 2010-2013 Świątek przeprowadził 21 rozmów z pisarzem Markiem Nowakowskim w cyklu „Powidoki”, które ukazały się w książce „Okopy Świętej Trójcy”. Jest też współautorem książki „Solidarność. Kronika walki 1980-2015”. Ukończył politologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, pracę w mediach zaczął w dziale stołecznym dziennika „Życie”.

Polskie Radio 24 jest nadawane analogowo od początku września br. Na początku listopada dyrektorem i redaktorem naczelnym stacji został Tomasz Kuc, a jego zastępcą - Krzysztof Gottesman. Wcześniej Gottesman był szefem redakcji publicystyki rozgłośni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Świątek: z „Tygodnika Solidarność” na szefa publicystyki Polskiego Radia 24

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pan Marchewka
Polecam mi jakiś żel oczyszczający do twarzy. Chociaż w radio, którego słucha 15 osób I tak gęby nie widać.
28 17
odpowiedź
User
kj
świetny wybór
18 23
odpowiedź
User
Jacek
Solidarność poparła PiS to i stanowiła się znajdą. Wstyd żeby Solidarność stała się partyjną przybudówką.
Widać Polskie Radio 24 nie stawia na jakość, profesjonalizm, obiektywizm.
30 14
odpowiedź
User
coach życia
Po licznych sukcesach...
25 8
odpowiedź
User
Lubicz
Słucham PR24
Jak do tej pory jest interesujące
15 32
odpowiedź