SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Krzysztof Ziemiec krytykowany za żartobliwe zdjęcie à la Andrzej Duda

Dziennikarz „Wiadomości” TVP1 Krzysztof Ziemiec w czasie relacjonowania zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta zamieścił zdjęcie, na którym wykonuje podobny gest zwycięstwa co Duda. Chociaż Ziemiec podkreślał, że to żart, został skrytykowany przez niektórych internautów i prezesa Telewizji Polskiej.

Article

Zdjęcie, na którym wykonuje gest jak Andrzej Duda na fotografii w tle, Krzysztof Ziemiec zamieścił na swoim profilu twitterowym w czwartek wieczorem. Tego dnia dziennikarz prowadził w TVP1 transmisję z uroczystości zaprzysiężenia Dudy na prezydenta. - Taka sytuacja. Zaaranżowane przez realizatora w studiu #tvp w przerwie transmisji uroczystości - wyjaśnił.

Niektórym komentującym wpis nie spodobało się, że dziennikarz chwali się podobieństwem do polityka, bo stawia pod znakiem zapytania swoją bezstronność. - W tej branży grunt to wyczuć powiew zmiany. Brawo za szczerość wyrażenia poglądów. Szkoda ze nie przed debatą. Żeby nie było, bardzo cenię Pana dziennikarstwo. Wierzę że pozostanie Pan poza wpływem jakiejkolwiek opcji - stwierdził Łukasz Guziński. - Skupiłabym się na Pana miejscu bardziej na zachowaniu obiektywizmu, co jest obowiązkiem dziennikarzy - napisała Dorota Guenther. - Nie boi się Pan, że wyrzucą Pana za to z pracy? Intuicyjnie czuję, że głosował Pan za panem Dudą, stąd ta radość - zapytała Kalina Kwiatkowska. - Trzeba uważać. Jako dziennikarz ma pan ogromną władze (kreowanie rzeczywistości). O odpowiedzialności chyba nie muszę dodawać - napisał Michał Przybysz.

Przypomnijmy, że Krzysztof Ziemiec poprowadził w TVP1 dwie debaty kandydatów w wyborach prezydenckich. Przed drugą on i współprowadząca Dorota Gawryluk z Polsatu zostali skrytykowani przez część publicystów za konserwatywne poglądy bliższe programowi Andrzeja Dudy (potem jednak chwalono ich za sprawne, bezstronne poprowadzenie programu). Natomiast po debacie kandydatów w TVN środowisko dziennikarskie negatywnie oceniło prowadzenie jej przez Monikę Olejnik, zarzucając jej m.in. sprzyjanie Bronisławowi Komorowskiemu.

Do części krytycznych opinii Ziemiec odniósł się od razu na Twitterze. - W BBC na drugi dzień pakowałby pan klamoty - ocenił jego wpis użytkownik o nicku Goodman. - Niech Pan to przeczyta i potraktuje z uśmiechem :-) - poradził mu dziennikarz. - Chętnie poznam znane Panu przykłady równie zaaranżowanych form mrugniecia okiem do części wyborców - odpowiedział Goodman. - Jaki uśmiech? Dziennikarz musi być niezależny. Inaczej traci twarz - stwierdziła Danka Kozielska.

- Jeden redaktor chciał być prezydentem i marnie kończy. Proszę nie iść tą drogą. :) - zażartowała Aleksandra Jakubowska. - To był niewinny żarcik. Ale TT wszystko bierze na serio - podsumował sytuację Krzysztof Ziemiec.

W piątek o wyjaśnienie, dlaczego zamieścił to zdjęcie, Ziemiec został poproszony przez Janusza Daszczyńskiego, nowego prezesa Telewizji Polskiej. Według Daszczyńskiego taka publikacja jest niedopuszczalną niefrasobliwością, ponieważ w oczach odbiorców może podawać w wątpliwość obiektywizm dziennikarza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Ziemiec krytykowany za żartobliwe zdjęcie à la Andrzej Duda

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MYTZ kiewicz
Krzysztof Ziemiec zamiast pajacowania a interneciepowinien zacząc pracować nad swoją ułomną polszczyzną... i zamiast np. poDDawac w watpliwość powinien zacząc WRESZCIE - poD A wać w Watplwość, wrześien juz za pasem , wiec ojczyzna - polszczyzna.
20 58
odpowiedź
User
Gie
Hmm, czyli to zdjęcie to wyraz sympatii do Dudy? W pierwszej chwili, jak je zobaczyłem, myślałem że afera o to że raczej przedrzeźnia Dudę.
48 16
odpowiedź
User
Ora
Miejmy nadzieję, że nowy Prezes TVP pogoni tego lizusa i sługusa PiSu
31 71
odpowiedź
User
J3
Gdyby za stronniczość wyrzucano z telewizji to połowa TVP i cały TVN straciłby pracę za miłość do PO.
71 16
odpowiedź
User
ten koszma
"W BBC na drugi dzień pakowałby pan klamoty". co za bzdura, gościu co to pisał pojęcia nie ma o BBC. wystarczy posłuchać sobie HardTalków z Glennem Greenwaldem czy Zbigniewem Brzezinskim czy młodą Tymoszenko czy Sikorskim by zauważyć, że równie stronnicze dziennikarzyny tam pracują jak i w TVP info i tvn24
43 14
odpowiedź