SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ks. Boniecki o umowie z ITI

Zawarta z ITI umowa (...) gwarantuje zachowanie tożsamości i charakteru pisma, a jednocześnie otwiera przed nim nowe możliwości realizowania projektów, o których ze względów finansowych mogliśmy jedynie marzyć.

Czytamy w skierowanym do czytelników komentarzu redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego" ks. Adama Bonieckiego.

Koncern ITI kupił 49 proc. udziałów w "Tygodniku Powszechnym". Inwestycja ITI, jak poinformował w piątek prezes Fundacji "Tygodnika Powszechnego" Krzysztof Kozłowski, ma zapewnić pismu bezpośrednie wsparcie kapitałowe oraz dostęp do nowoczesnych technologii i ułatwienie w funkcjonowaniu na współczesnym rynku medialnym.

Redaktor naczelny tygodnika podkreśla w swoim komentarzu, że o zmianach własnościowych w strukturze pisma informuje z satysfakcją i radością. "Chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego sytuacja na rynku mediów wymagała od nas znalezienia +partnera strategicznego+. Nie było to łatwe, gdyż stawianym z naszej strony warunkiem było zagwarantowanie całkowitej niezależności redakcji w tym wszystkim, co dotyczy linii pisma, treści publikowanych materiałów oraz osób, które mają o tym decydować" - wyjaśnia.

Według ks. Bonieckiego partnerstwo z ITI otwiera przed "TP" wiele technicznych i strategicznych możliwości. Zapewnia, że redakcja zrobi wszystko, by możliwości te wykorzystać. Dodaje, że poprawa stabilności finansowej "TP" będzie służyć wyłącznie udoskonaleniu pisma i projektom przyszłościowym.

Podobne informacje:

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ks. Boniecki o umowie z ITI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl