SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ks. Isakowicz-Zaleski odchodzi z „Gazety Polskiej Codziennie”. „Obiektywność jak Gazety Wyborczej"

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski poinformował, że zrezygnował z pisania felietonów dla „Gazety Polskiej Codziennie” (Forum). Jako powód rozstania podał poparcie udzielone Majdanowi oraz unikanie płacenia honorariów.

Ks. Isakowicz-Zaleski odchodzi z „Gazety Polskiej Codziennie”. „Obiektywność jak Gazety Wyborczej

Tadeusz Isakowicz-Zaleski pisał do „Gazety Polskiej Codziennie” regularnie przez ponad dwa lata. Jego felietony ukazywały się we wtorkowych wydaniach. Wczoraj jednak napisał na blogu, że w ubiegłym tygodniu zakończył współpracę z redakcją dziennika.

- Odszedłem, gdy gazeta jednoznacznie opowiedziała się za pseudo-rewolucją na Majdanie, kontrując przy tym wszelkie krytyczne głosy, wzywające do opamiętania. Inna sprawa, że powinienem odejść już dawno, bo rzetelność i obiektywność gazety z miesiąca na miesiąc leciały na łeb na szyję, spadając prawie do poziomu „Gazety Wyborczej” - napisał ks. Tadeusz-Isakowicz-Zaleski.

Duchowny zwraca również uwagę na to, że redakcja „GPC” blokowała w ubiegłym roku artykuły polemiczne. Isakowicz-Zaleski opublikował na blogu jego odpowiedź prof. Bogusława Pazia na tekst Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, który to profesor wysłał do gazety. - Czy postąpi podobnie także z tym artykułem, czy też jednak będzie miała odwagę i jednak opublikuje? Czytelnicy będą  mogli o tym przekonać się sami - napisał Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

We wpisie ksiądz przyznaje również, że nie otrzymywał wynagrodzenia za pisane felietony pomimo, że umowa z redakcja była inna. Pieniądze miały być przekazywane na cele społeczne. - Czyniłem to społecznie, bo wbrew wcześniejszym ustaleniom redakcja permanentnie uchylała się od płacenia honorariów, które od samego początku przekazywałem na wsparcie ośrodków dla niepełnosprawnych - stwierdził Isakowicz-Zaleski.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu serwis 300polityka.pl podał, że wydawnictwo Forum ma poważne problemy z zachowaniem płynności finansowej i zastanawia się nad likwidacją „Gazety Polskiej Codziennie”. Według nieoficjalnych informacji, pracownicy nie otrzymali wynagrodzeń za miesiąc grudzień. Skutkiem tego kilku dziennikarzy miało zakończyć współpracę z dziennikaiem i przejść do konkurencji - do tygodnika „W sieci”.

Tomasz Sakiewicz, który pełni funkcję redaktora naczelnego „GPC” zaprzeczył wówczas w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że wydawnictwo Forum planuje zamknięcie tytułu. Zdementował również doniesienia o tym, iż dziennikarze z własnej woli odchodzą z redakcji „Gazety Polskiej Codziennie” (więcej na ten temat).

Sakiewicz potwierdził jednak, że dystrybuująca dziennik spółka Ruch zażądała od wydawnictwa Forum około 3 mln zł z góry za nową umowę dystrybucyjną. Podkreślał natomiast, że Ruch miał podobne oczekiwania wobec innych wydawców, zaś żądania firmy nie wpłyną na kondycję finansową wydawnictwa.

Sprzedaż dziennika spada z miesiąca na miesiąc. Według danych ZKDP średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” w grudniu ub.r. wyniosła 22 236 egz., tj. aż o 30,72 proc. mniej niż w grudniu 2012 roku. To największy jak na razie spadek sprzedaży „GPC” (dane dotyczące sprzedaży znajdziesz tutaj).

Malejącą sprzedaż Tomasz Sakiewicz tłumaczył nam efektem kurczącej się liczby punktów sprzedaży (przeczytaj o tym więcej). Dodawał jednak, że „GPC” jest na granicy osiągnięcia rentowności.

Z Sakiewiczem we wtorek nie udało nam się skontaktować.

„Gazeta Polska Codziennie” jest ogólnopolskim dziennikiem społeczno-politycznym o charakterze konserwatywnym. Ukazuje się od 9 września 2011 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ks. Isakowicz-Zaleski odchodzi z „Gazety Polskiej Codziennie”. „Obiektywność jak Gazety Wyborczej"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
toms
Nie płacili za teksty. To potwierdza że koniec tej pisowskiej gadzinówki jest bliski.
odpowiedź
User
mim
Gazecie Pisowskiej Codziennie życzę niezmiennie wszystkiego najgorszego
odpowiedź
User
pol
Ksiądz ma 100% rację ma zeszmacili się.!!!!
odpowiedź