SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto nowym szefem TVP 1?

Maciej Grzywaczewski przywrócony do pracy w TVP, ma tylko do końca maja pozostać na swoim stanowisku.

Prezes Telewizji Polskiej Jan Dworak przywrócił do pracy zawieszonego dyrektora Programu Pierwszego TVP, które miało miejsce z wypowiedziami Grzywaczewskiego na temat byłego dziennikarza TVP Kamila Durczoka (od maja redaktor naczelny "Faktów" TVN).

"Nie przeceniałbym entuzjazmu, jaki panuje wokół tego dziennikarza. Na jego dobre notowania, złożyło się szereg okoliczności, niekoniecznie czysto dziennikarskich, ale też m.in. wygrana walka z chorobą" - powiedział wówczas Maciej Grzywaczewski.

Grzywaczewski mówił m.in., że z przeprowadzanych badań wynika, iż swoją popularność Durczok zawdzięcza w dużej mierze "temu co przeszedł" a "jedną z cech, dla których widzowie cenią Durczoka jest godne wychodzenie z choroby".

- 5 maja br.,  Jan Dworak, prezes Zarządu TVP S.A.  po wnikliwej analizie  wypowiedzi Macieja Grzywaczewskiego, dotyczącej Kamila Durczoka, podczas konferencji w dniu 28 kwietnia br., podjął decyzję o przywróceniu do pracy dyrektora Programu 1.
Na podjętą decyzję wpływ miały relacje osób bezpośrednio uczestniczących w konferencji, analiza artykułów prasowych, a przede wszystkim oświadczenie Macieja Grzywaczewskiego, wydane następnego dnia po konferencji, w którym  wyjaśnił intencje swojej wypowiedzi
i przeprosił Kamila Durczoka, jeśli zostały one  niewłaściwie odczytane.
Jednocześnie Jan Dworak udzielił Maciejowi Grzywaczewskiemu zgody na urlop wypoczynkowy w dniach 8 - 21 maja br. W tym czasie obowiązki dyrektora TVP1 pełnił będzie Piotr Dejmek
- powiedział rzecznik prasowy telewizji publicznej.

Tymczasem sobotni "Dziennik" poinformował, że Maciej Grzywaczewski prawdopodobnie przestanie kierować telewizyjną Jedynką. Według gazety, prezes Telewizji Polskiej postanowił załatwić sprawę delikatnie i po urlopie szef Jedynki nie wróci już na swoje stanowisko. Jego obowiązki ma przejąć Piotr Dejmek, dotychczasowy wicedyrektor Jedynki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto nowym szefem TVP 1?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl