SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto pokieruje Nokia Siemens Networks?

Firmy Nokia i Siemens przedstawiły kierownictwo działów i regionów Nokia Siemens Networks.

Stanowiska te zostaną objęte, kiedy nowa firma rozpocznie działalność. Ma to nastąpić do 1 stycznia 2007 roku, po uzyskaniu ustawowych zatwierdzeń, spełnieniu standardowych warunków zawarcia transakcji oraz uzgodnieniu różnych szczegółowych etapów realizacji.

Firmy Nokia i Siemens ogłosiły już wcześniej, że stanowisko dyrektora generalnego (CEO) w Nokia Siemens Networks obejmie Simon Beresford-Wylie, dyrektorem operacyjnym (COO) zostanie Mika Vehviläinen, dyrektorem ds. działalności rynkowej (CMO) — Karl-Christoph Caselitz, a dyrektorem finansowym (CFO) — Peter Schönhofer. Dyrektor operacyjny będzie nadzorować działania związane z globalnym zaopatrzeniem, czyli prace badawczo-rozwojowe, zakupy, produkcję, dostawy i logistykę. Za kontakty z klientami oraz lokalną realizację zamówień, w tym sprzedaż i usługi, odpowiedzialny będzie dyrektor ds. działalności rynkowej. Domeną działalności dyrektora finansowego będą finanse i controlling, a także informatyka. Przełożonym COO, CMO i CFO oraz kierownictwa niższego szczebla będzie dyrektor generalny.

„Planowanie rozpoczęcia działalności Nokia Siemens Networks przebiega wyjątkowo sprawnie” — powiedział Simon Beresford-Wylie, który obejmie stanowisko dyrektora generalnego Nokia Siemens Networks bezpośrednio po dokonaniu fuzji. „Członkowie naszego skutecznego, zorientowanego na klientów zespołu kierowniczego należą do najlepszych menedżerów z firm Nokia oraz Siemens i dumny jestem z tego, że będziemy współpracować w nowej spółce”. Simon Beresford-Wylie jest obecnie wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem generalnym działu Networks firmy Nokia.

Działy firmy Nokia Siemens Networks będą mieć zasięg globalny, a ich kierownictwo i personel będą działać w różnych krajach, w tym w Finlandii i Niemczech. Stephan Scholz, obecnie wiceprezes i szef ds. rozwoju współpracy z operatorami Siemens Communications, pokieruje działem Research, Technology and Platforms (badań, technologii i platform), koncentrując się między innymi na synergii pomiędzy poszczególnymi działami. Przełożonym Stephana Scholza będzie Mika Vehviläinen. Na czele działów Nokia Siemens Networks staną:

· Jose Costa e Silva, który pokieruje działem Services (usług). Przełożonym Josego Costa e Silva, obecnie wiceprezesa oraz szefa działu Mobile Networks (sieci komórkowych) Siemens Communications na Europę i Amerykę Północną i Południową, będzie Karl-Christoph Caselitz. Costa e Silva będzie pracować w Niemczech.
· Ari Lehtoranta, który pokieruje działem Radio Access (radiowych technologii dostępowych). Przełożonym Ariego Lehtoranty, obecnie wiceprezesa i dyrektora generalnego działu Radio (dostępu radiowego) w firmie Nokia, będzie Mika Vehviläinen. Lehtoranta będzie pracować w Finlandii.
· Christian Unterberger, który pokieruje działem Service Core and Applications (sieci rdzeniowych i aplikacji usługowych). Przełożonym Christiana Unterbergera, obecnie prezesa działu Fixed Networks (sieci stacjonarnych) w Siemens Communications, będzie Mika Vehviläinen. Unterberger będzie pracować w Niemczech.
· Christian Fredrikson, który pokieruje działem Operation Support Systems (systemów wsparcia operacyjnego). Przełożonym Christiana Fredriksona, obecnie dyrektora generalnego działu Core Networks (sieci rdzeniowych) w firmie Nokia, będzie Mika Vehviläinen. Fredrikson będzie pracować w Finlandii.
· Martin Lüst, który pokieruje działem Broadband Access (szerokopasmowych technologii dostępowych). Przełożonym Martina Lüsta, obecnie prezesa działu Fixed Networks Access (technologii dostępowych sieci stacjonarnych) w Siemens Communications, będzie Mika Vehviläinen. Lüst będzie pracować w Niemczech.
· Bernd Schumacher, który pokieruje działem IP Networking and Transport (sieci IP i transportowych). Przełożonym Bernda Schumachera, obecnie prezesa działu Siemens Optical Networks (sieci światłowodowych) w Siemens Communications, będzie Mika Vehviläinen. Schumacher będzie pracować w Niemczech. 

Regionalna organizacja Nokia Siemens Networks będzie podlegać Karlowi-Christophowi Caselitzowi. Na jej czele staną:

· Mark Louison, który będzie kierować regionem północnoamerykańskim. Louison jest obecnie starszym wiceprezesem Nokia Networks w Ameryce Północnej.
· Fernando Terni, który będzie kierować regionem Ameryki Łacińskiej. Terni jest obecnie wiceprezesem Nokia Networks w Ameryce Łacińskiej.
· Zhiqiang Zhang, który będzie kierować regionem Chin. Zhang jest obecnie dyrektorem generalnym Siemens Communications w Chinach. David Ho, obecnie wiceprezes Nokia Networks w Chinach, obejmie stanowisko prezesa Nokia Siemens Networks w tym kraju.
· Jürgen Bill, który będzie kierować regionem Europy Zachodniej i Południowej. Bill jest obecnie dyrektorem generalnym działu Mobile Networks (sieci komórkowych) Siemens Communications w regionie Azji i Pacyfiku.
· Kai Uebach, który będzie kierować regionem Europy Północnej. Uebach jest obecnie dyrektorem generalnym działu Mobile Networks Siemens Communications w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.
· Jan Cron, który będzie kierować regionem Bliskiego Wschodu i Afryki. Cron jest obecnie dyrektorem generalnym działu Mobile Networks Siemens Communications w regionie Bliskiego Wschodu.
· Rajeev Suri, który będzie kierować regionem Azji i Pacyfiku. Suri jest obecnie wiceprezesem Nokia Networks w regionie Azji i Pacyfiku. 

Ogłoszone wczoraj nominacje wejdą w życie bezpośrednio po dokonaniu fuzji. Po zrealizowaniu transakcji Nokia Siemens Networks stanie się światowym liderem o mocnej pozycji w ważnych segmentach rozwojowych na rynku infrastruktury i usług sieci stacjonarnych i komórkowych. Dzięki swojej skali i globalnemu zasięgowi będzie mieć warunki umożliwiające tworzenie i wdrażanie pionierskich produktów oraz usług, które będą zwiększać przychody i zmniejszać koszty. Połączona firma będzie także dysponować światowej klasy możliwościami konwergencji sieci stacjonarnych i komórkowych, dopełniającą się wzajemnie światową bazą klientów, ugruntowaną obecnością na rynkach rozwiniętych i rozwijających się, a także jedną z największych i najbardziej doświadczonych na świecie organizacji obsługi klientów - podano w komunikacie prasowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto pokieruje Nokia Siemens Networks?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl