SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto przejmie władzę w TVP?

Prawdopodobnie od lipca TAI w dotychczasowej formie przestanie istnieć. Wiadomości i Panorama ...

Szykują się zmiany w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, która produkuje programy informacyjne dla TVP. Jednak tym razem nie będą to zmiany personalne a formalne.

Najprawdopodobniej od lipca programy informacyjne będą podlegały pod anteny. Tzn. np. "Wiadomości" będą podlegały Sławomirowi Zielińskiemu, szefowi TVP1 a "Panorama" - Ninie Terentiew, szefowej TVP 2. TAI w dotychczasowej formie przestanie istnieć.

Zmiany te mają ograniczyć władzę dotychczasowego szefa TAI Pieńkowskiego bo pozostanie mu tylko redakcja Kuriera.

Czy jest to próba odpolitycznienia programów informacyjnych czy może odwrotnie?
- Raczej odwrotnie. Człowiek Millera - Pieńkowski traci na znaczeniu. Wiadomości w rękach Zielińskiego - człowieka Kwaśniewskiego - komentują dziennikarze TVP.

A jak teraz wygląda informacje w TVP?
Oto fragment "Monitora Wiadomości, TVP1, z 3 czerwca 2002 r. ( za Rzeczpospolitą)

Sławomir Jeneralski: Co najbardziej ogranicza możliwości pana rządu?
LESZEK MILLER: - Spadek, jaki odziedziczyliśmy. Dramat w finansach publicznych. Bardzo trudna sytuacja na rynku pracy...

S.J.: A teraz?
L.M.: ... no i spowolniony wzrost gospodarczy.

S.J. (rozczarowany): - Myślałem, że pan powie coś o Radzie Polityki Pieniężnej, powiem szczerze... W związku z zapowiadającą się Radą Gabinetową.

L.M. (rozbawiony): - Jeśli pan sobie życzy, to powiem...

S.J (speszony): - Nieee... To nie w tym rzecz...

L.M.: - Zwróciłem się do pana prezydenta, albowiem sytuacja dojrzała do bardzo poważnej rozmowy z udziałem prezydenta RP. (...)

S.J. (dalej speszony): - Doszło do sytuacji, w której wygląda na to, że premier polskiego rządu mówi to, czego oczekuje dziennikarz "Monitora Wiadomości". Mnie nie o to chodziło, panie premierze. Zastanawiam się, czy jest jeszcze coś takiego, czego rząd, krytykując RPP, nie powiedział.

L.M.: - Owszem, i chcemy to powiedzieć prezydentowi. (...) RPP jest swego rodzaju reliktem. Reliktem poprzedniego układu sił w parlamencie...
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto przejmie władzę w TVP?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl