SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto szefem PKO BP?

MSP czeka na kandydatury na stanowisko członków RN PKO BP do 12 marca.

Do 12 marca włącznie mniejszościowi akcjonariusze banku PKO BP mogą wyznaczyć swoich kandydatów na członków rady nadzorczej banku, podało Ministerstwo Skarbu Państwa w komunikacie w środę.

"W związku z faktem, iż podczas zgromadzenia akcjonariuszy 6 marca 2007, akcjonariusze mniejszościowi PKO BP nie zgłosili żadnych kandydatur do rady nadzorczej banku na stanowisko niezależnych członków tego organu, MSP zaprasza tych akcjonariuszy do przedłożenia ewentualnych kandydatur do poniedziałku 12 marca włącznie" - czytamy w komunikacie.

MSP podało, że termin ten pozwoli akcjonariuszowi większościowemu na zapoznanie się z tymi propozycjami przed 19 marca 2007, kiedy to zgromadzenie akcjonariuszy wznowi obrady.

"Jeżeli nie wpłyną żadne kandydatury, 19 marca MSP desygnuje do rady osoby spełniające wymagane prawem kryteria" - czytamy dalej.

Odbywające się 6 marca Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKO Banku Polskiego zostało przerwane na wniosek przedstawiciela Skarbu Państwa i będzie kontynuowane 19 marca.

Na posiedzeniu akcjonariusze mieli uzupełnić skład rady nadzorczej po tym, jak 30 stycznia rezygnację z członkostwa złożył prof. Jerzy Osiatyński. Zgodnie ze statutem w skład rady może wchodzić 11 osób.

Obecnie rada nadzorcza banku liczy 6 osób. Jej przewodniczący Marek Głuchowski, został oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa zarządu największego polskiego banku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto szefem PKO BP?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl