SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto szefem sportu w TVP?

Ciągle nie wiadomo kto zajmie miejsce Basałaja w TVP

Ostatnio pojawiły się spekulacje prasowe, dotyczące następcy red. Janusza Basałaja, który zrezygnował 6 września z funkcji przewodniczącego Kolegium Sportowego TVP S.A. Jako kandydata na  to stanowisko wymieniano Lecha Kaczonia, b. dziennikarza TVP i  b. kandydata na członka Zarządu TVP ds. marketingu i reklamy.

Tymczasem jak poinformowało wczoraj biuro prasowe TVP Lech Kaczoń nie jest kandydatem do objęcia funkcji przewodniczącego Kolegium Sportowego.

- Nazwisko nowego szefa sportu TVP zostanie podane do wiadomości w najbliższym czasie - informuje TVP.

Tymczasem co innego twierdzi "Przegląd Sportowy", który napisał, że w tym tygodniu Lech Kaczoń rozpocznie rozmowy z zarządem telewizji publicznej na temat objęcia funkcji szefa sportu w TVP .

"Według mnie funkcja szefa sportu w TVP wiąże się przede wszystkim z kierowaniem, administrowaniem, negocjowaniem praw licencyjnych oraz wypracowaniem strategii. Powinno się nadzorować ważniejsze imprezy sportowe. Moim zdaniem zajmując takie stanowisko, powinno się unikać komentowania imprez sportowych" - powiedział "PS" Kaczoń.

"Kiedy przejmę schedę po Januszu Basałaju, rozwinę własną koncepcję sportu w telewizji. Redakcja sportowa powinna być na pewno jednym z istotniejszych ogniw w telewizji publicznej. Moim zdaniem nie powinno się ślepo dążyć do transmitowania wszystkich wydarzeń sportowych. Może zabraknąć transmisji na przykład z zawodów Formuły 1, koszykarskiej NBA czy rajdów samochodowych. Telewizja publiczna powinna jednak wygrywać jakością z konkurującymi na rynku komercyjnymi stacjami. Chodzi mi o sposób przekazywania transmisji z popularnych dyscyplin sportu, interesujących szeroki krąg odbiorców. Poza tym, redakcja sportowa powinna na siebie zarabiać" - dodał.

Jak będzie naprawdę przekonamy się za kilka dni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto szefem sportu w TVP?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl