SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto szefem UKE?

KRRiT: Trzech kandydatów na szefa UKE prawdopodobnie dopiero po 23 kwietnia.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podejmie uchwałę rekomendującą premierowi trzech kandydatów na szefa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) prawdopodobnie dopiero na swoim drugim poświątecznym posiedzeniu, a więc w tygodniu zaczynającym się 24 kwietnia, powiedział ISB rzecznik przewodniczącej KRRiT Tomasz Różański.

Do drugiego etapu konkursu na prezesa UKE przeszło dziewięciu kandydatów, spośród nich KRRiT wybierze trzech i zarekomenduje ich premierowi, a ten dokona ostatecznego wyboru szefa Urzędu.

Do czasu wyboru nowego prezesa, UKE nie może podejmować żadnych istotnych dla rynku telekomunikacyjnego decyzji, jak chociażby ogłosić wyników przetargu na częstotliwości GSM 1800, czy zdecydować o uwolnieniu rynku szerokopasmowego Internetu dla operatorów wirtualnych. Wiele decyzji UKE jest gotowych i czeka jedynie na podpis nowego prezesa.

„Rada jeszcze analizuje kandydatury na prezesa UKE. W porządku dzisiejszego posiedzenia nie było punktu o podjęciu uchwały rekomendującej premierowi trzech kandydatów” – powiedział Różański.

„Posiedzenia Rady odbywają się raz w tygodniu, taka decyzja raczej nie zostanie podjęta na pierwszym posiedzeniu rady po Świętach, najprawdopodobniej stanie się to na kolejnym posiedzeniu” – dodał.

W swoim ostatnim raporcie analitycy ING Wholesale Ranking napisali, że w krótkiej perspektywie opóźnienia w wyborze nowego prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej i, co za tym idzie, opóźniająca się deregulacja rynku telekomunikacyjnego są korzystne dla notowań Telekomunikacji Polskiej.

Ich zdaniem niedobra dla konkurentów TP była także decyzja KRRiT wykluczająca już w pierwszym etapie z konkursu na prezesa UKE Annę Streżyńską, która opowiadała się za szybką liberalizacją rynku telekomunikacyjnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto szefem UKE?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl