SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto zagłosuje na PiS a kto na PO?

Na zlecenie RMF FM Instytut Badawczy SMG/KRC przeprowadził, zakończony w środę po południu sondaż badania opinii publicznej. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 33 procent Polaków, tyle samo na Platformę Obywatelską.

Kto zagłosuje na PiS a kto na PO?

15 procent ankietowanych oddałoby swój głos na LiD, 6 procent na PSL. Do parlamentu nie weszłyby ani LPR z 4-procentowym poparciem, ani Samoobrona, na którą deklaruje oddać swój głos 3 procent ankietowanych.

Z sondażu wynika, że Platforma Obywatelska to partia ludzi młodych. Chce ją poprzeć 58 procent ankietowanych w wieku od 18 do 24 lat; 40 procent w wieku od 25 do 34 lat i 36 procent w wieku od 35 do 44 lat. PO przyciąga osoby najlepiej wykształcone. Wśród osób z średnim wykształceniem 43 proc. oddałoby głos właśnie na tę partię. Jeszcze większe poparcie PO posiada wśród osób, które ukończyły studia, aż 51 proc.

Prawo i Sprawiedliwość wybierają natomiast chętniej ludzie słabiej wykształceni. Spośród ankietowanych, którzy posiadają wykształcenie podstawowe 38 procent zagłosowałoby właśnie na PiS, a wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym wskaźnik ten wynosi 42 procent.

Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej grupie tysiąca dorosłych Polaków w dniach 8-10.10.2007.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto zagłosuje na PiS a kto na PO?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl