SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kuba Wątły ostro o pośle PiS w Superstacji, odcinek znika z sieci. „Błąd techniczny”

Kuba Wątły w swoim programie „Krzywe zwierciadło” w Superstacji w mocnych słowach określił posła PiS Arkadiusza Czartoryskiego. Internauci zauważyli, że tego odcinka nie można obejrzeć na stronie kanału. - To błąd techniczny, zostanie naprawiony - zapewnia Wirtualnemedia.pl Adam Stefanik, prezes Superstacji.

Kuba WątłyArticle

Wątły w poniedziałkowym wydaniu „Krzywego zwierciadła” komentował wypowiedź posła PiS Arkadiusz Czartoryskiego, który na łamach „Super Expressu” stwierdził, że w wyniku masowych gwałtów Niemców urodziło się wielu dobrych Polaków. Prowadzący kilka razy określił polityka jako „posiadającego gówno zamiast mózgu”. - „Pozwij mnie gnoju” - mówił w emocjach. Obecny w studio dr Tomasz Kowalczuk stwierdził, że reakcja prowadzącego była usprawiedliwiona, gdyż również według niego, słowa posła były skandaliczne.

Odcinku z 4 kwietnia br. nie można obejrzeć na stronie internetowej Superstacji, chociaż został tam zamieszony. Przy próbie odtworzenia wyskakuje błąd. Wydanie nie jest też dostępne w serwisie ipla. W związku z tym w internecie użytkownicy zaczęli sugerować, że odcinek mógł zostać zdjęty z sieci z powodu kontrowersyjnej wypowiedzi Kuby Wątłego.

Adam Stefanik, prezes Superstacji, zapewnia, że brak odcinka „Krzywego zwierciadła” w internecie to jedynie kwestia techniczna. - Zgłosiłem już sprawę informatykom, którzy mają dziś to naprawić  - mówi Wirtualnemedia.pl.

Stefanik treści poniedziałkowego wydania programu Kuby Wątłego nie chce komentować, bo go nie oglądał. - Ale widział je nasz prawnik, który stwierdził, że nie doszło tam do złamania prawa - mówi Stefanik. Zdaje sobie sprawę, że jeśli poseł Czartoryski poczuł się urażony, to może pozwać do sądu Superstację. Umowa kanału z Wątłym przewiduje jednak, że w takim przypadku to on musiałby zapłacić ewentualne odszkodowanie.

W 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na Superstację 70 tys. zł kary za to, że w „Krzywy zwierciadle” znalazły się treści naruszające przekonania religijne oraz sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym. Adam Stefanik informuje, że nadawca się odwołał od tej decyzji do sądu i wygrał z Krajową Radą w dwóch instancjach.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w marcu br. średni udział Superstacji w rynku wyniósł 3,01 proc.

Dołącz do dyskusji: Kuba Wątły ostro o pośle PiS w Superstacji, odcinek znika z sieci. „Błąd techniczny”

60 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Juras
Pan redaktor Wątły ma poglądy zbieżne z Gazetą Wyborczą i TVN dlatego nie dziwi mnie jego wrogość do PISu.
Internauci zauważyli, że tego odcinka nie można obejrzeć na stronie kanału a to ciekawe czyżby Superstacja cenzurowała kontrowersyjne wypowiedzi swoich dziennikarzy ?
Superstacja zapomniała o tym że w internecie nic nie ginie i kontrowersyjne wypowiedzi pana Wątłego można jeszcze raz posłuchać.
odpowiedź
User
homo sapiens
"wątła jego kultura"
odpowiedź
User
Tom2
Pan redaktor Wątły ma poglądy zbieżne z Gazetą Wyborczą i TVN dlatego nie dziwi mnie jego wrogość do PISu.
To nie jest prawda, dziennikarz jest kontrowersyjny ale jedzie równo i po Agorze i po PiSie i po PO. Rzadko go oglądam bo jest egzaltowanie przemądrzały i nieraz bufoniasty, ale co jak co stronniczości mu zarzucić nie można
odpowiedź